Bize Bir Eğitim Lazım

Ayşegül DRAHŞAN

ISBN: 978-605-173-484-2
Baskı Yılı: 2018

Bu kitap; Türkiye’deki ve dünyadaki şirketlerin kurumsal eğitimlerini nasıl planladıklarını, eğitim ve danışmanlık şirketlerini nasıl seçtiklerini anlatıyor. Eğitim ve danışmanlık şirketleri kurumlarınıza ne sağlıyor, iç işleyişleri nasıldır ve onlardan alacağınız eğitimler nasıl olmalıdır sorularına cevap veriyor. Şirketlerde eğitim planlama süreçlerinin nasıl işlediğini, iyi bir eğitim danışmanı olabilmek için hangi özelliklere sahip olunması gerektiğini, dış kaynaklı eğitim alımlarında çalışılacak danışmanlık şirketlerine yönelik ipuçlarını ve o şirketlerde çalışan müşteri temsilcilerinizin sahip olması gereken yetkinlikleri sizlerle paylaşıyor.


“Uygun eğitim partnerinin seçimi, çalışanların gelişiminin desteklenmesi ve buna dair yatırımın karşılığını bulması açısından oldukça kritik. Yıllardır ISS Türkiye eğitim gelişim süreçlerimize doğru sonuçları üreten özelleştirilmiş çözümleri ile katkı sağlayan Ayşegül Drahşan’ın kitabını çok değerli bir katkı olarak görüyorum. “
Serap Özçalıcı, ISS Global Bankalar Segmenti İnsan, Kültür Direktörü


"Eğitim ihtiyaçlarımızda, heyecan ve istekle yaptığı işinin hakkını vererek, ilham veren, farklı bakış açıları sunarak, kuruma özel içerik oluşturmamızda, eğitmen seçiminde, eğitimin etkin ve sonuç alıcı olmasında çok katkısı olmuştur."
İlter Boyan, Vakıf Emeklilik İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü


“Sürdürülebilir başarı peşinde koşan hissedarların ve profesyonellerin hedeflerine ulaşmada eğitimin rolünü ve önemini bütünsel bakış açısıyla ele alan doyumsuz bir eser. Öğrenirken, sıkılmamak mümkünmüş. Tecrübene, zihnine sağlık, Ayşegül Drahşan!”
Cevat Derin Şimşek, DAP Holding Denetim ve Risk Yönetimi Direktörü


“Gelişen ve öğrenen şirketler yaratmak için eğitim departmanlarının rolü son derece önemli. Uygulanabilir ipuçlarını son derece yalın aktaran bu kitabın sektöre eminim büyük katkısı olacak.”
Esra Şeyhoğlu Menkü, Renault Türkiye Eğitim Müdürü


"Kurumsal Eğitimden sorumlu İK, Eğitim ve Akademi yöneticilerinin güvenle kullanabilecekleri bir kitap var artık. Ayşegül Drahşan enerjisini bilgi ve engin deneyimi ile harmanlayarak başvuru kitabını başucu kitabı haline getirmiş. Tüm eğitimle ilişkin iş yapanlar için eşsiz bir hazine. Eğitim verenler için de bir yol gösterici. Tebrikler ve teşekkürler Ayşegül."
Ahmet Süha Koçel (MCC), Atko Danışmanlık Kurucu Ortağı,
Adler International Learning Türkiye Fakülte Lideri
      Kitaplar sayfasına dönmek için tıklayın.