Demir Çelik

Performans Gelişimi Projesi

Dünyanın en büyük dördüncü çelik üreticisi olan kurum, 2011 tarihinde kurulmuştur. Türkiye’nin ilk ve tek soğuk haddeleme paslanmaz çelik üreticisi konumundadır.

Proje Bilgisi

  • Yoğun iş temposunda streslerini azaltmak ve odaklanma sağlamak isteyen çalışanlar için eğitim programları oluşturuldu.
  • Uygulaması kolay ve etkili uygulamalar eğitim boyunca hayata geçirildi.
  • Bu uygulamaların günlük hayatta rahatlıkla nasıl yapılabileceği katılımcılarla paylaşıldı.
  • Rutin iş hayatını daha pozitif ve verimli geçirebilmek adına farkındalık yaratıldı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Yönetim ve Liderlik Gelişimi Projesi

 

Türkiye’nin ilk özel ve en büyük ikinci yassı çelik üreticisi olarak kurulan kurum, faaliyetlerine “soğuk haddelenmiş rulo sac” üretmek üzere başlamıştır.

Pazardaki güçlü konumunun temelinde dinamik iş gücü, yenilikçi yaklaşım, kendini geliştirmek ve büyümek için yaptığı süreklilik arz eden yatırımları, müşteri odaklı hizmet ve kalite anlayışı yer almaktadır.

Bu yıl eğitim süreçlerinde firma mavi yaka eğitimlerine destek verme talebinde bulundu. Mavi yakayı destekleyen programları modüler yaklaşım ile kendini tanı, ekibini tanı kapsamında kısa süreli uzun soluklu programlar gerçekleştirildi. 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Markalaşmış Kurum Kültürü Projesi

1949 yılında kurulan holding, kendi bünyesinde barınan yan kuruluşları ile birlikte, aktif olarak çelik üretimi (karbon ve alaşımlı), dış ticaret, enerji, deniz nakliyesi, liman işletmeciliği, madencilik, banka ve turizm alanlarında faaliyet göstermektedir. Devletin sahip olduğu ilk yüksek fırınlı haddehane olma özelliğini taşıyan tesisleri, 1939 yılında Karadeniz bölgesinde bulunan Karabük'te üretime başlamıştır. Bugün itibari ile holdinge bağlı şirketler, sahip oldukları personel, beceri, pazar bilgisi, toplam kalite yönetimi, yenilikteki uzmanlaşma ve ISO 9001 belgesinde belirlenen müşteri odaklı yaklaşımı özellikleri ile mükemmel bir uyum içindedir.

Proje amacı, holdinge bağlı şirketler içinde farklı departmanlarda çalışanların anlamaya ve anlaşmaya dayalı bir iletişim zeminine sahip olabilmesi ve çalışan herkese iletişimde anahtar rolü oynayan beceriler konusunda yetkin bir düzey kazandırmak amaçlandı.

Proje Bilgisi:

  • İnsan Kaynakları ile birlikte yapılan ihtiyaç analiz çalışması sonrasında eğitimde yazılı iletişimin hangi noktalarına vurgu yapılacağı tespit edilmiştir.
  • Eğitim danışmanının bu tespitler ışığında hazırladığı eğitim içeriği insan kaynakları bölümü ile paylaşılmış, firma tarafından verilen vakalar konular arasına yerleştirilmiştir.
  • Firma ile nihai içerikler paylaşılmış; alınan onay neticesinde içerikler son haline getirilerek sunulmuştur
  • Eğitim sonunda raporlar hazırlanarak kişilerin gelişmiş ve gelişime açık noktaları firmaya raporlandı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.