Eğitim / Okul / Üniversite

Performans Gelişimi Projesi

Köklü geçmişi ile 1986 yılından bu yana eğitim ve düşünce hayatına katkı sağlayan Bilim ve Sanat Vakfı’nın kurduğu kurumumuz, gerçek bir “vakıf üniversitesi olma” hedefiyle yola çıkarak özgün, katılımcı, evrensel ve özgürlükçü perspektifi ve saygın kadrosu ile ilk olarak 2010-2011 akademik yılında öğrencilerle buluştu.

Dünya genelinde akademik gelişmeleri yakından takip ederek oluşturduğu özgürlükçü, yenilikçi yapısı ve disiplinlerarası eğitim anlayışı ile yola çıkan üniversitemiz şu anda 7 fakülte, 3 enstitü ve 1 meslek yüksekokulu çatısı altındaki lisans, önlisans, yüksek lisans ve doktora programlarıyla akademik faaliyetlerini sürdürüyor.

İstanbul Şehir Üniversitesi’nde 114’ü yarı zamanlı, 306’sı tam zamanlı olmak üzere toplam 420 kişilik güçlü ve giderek daha zenginleşen bir akademik kadro mevcut.

Kurumumuzda 2018-2019 akademik yılı itibarıyla 79 farklı ülkeden 800’ün üzerinde uluslararası lisans öğrencisi bulunuyor. Uluslararası öğrenci oranının yüzde 18’e ulaştığı kurumumuz, bu oranı önümüzdeki yıllarda daha da yukarılara çekmeyi hedefliyor.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Performans Gelişimi Projesi

Toplam 77 programda lisans düzeyinde eğitim veren ve Türkiye’nin en köklü vakıflarından biri tarafından kurulan bir üniversite olan müşterimiz Atatürkçü düşüncelerin ışığında çağdaş, yenilikçi, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu tüm nitelik ve donanıma sahip, araştırmacı, dünya kültürünü tanıyan, teknolojiye hakim, öz benliğini güçlendirmiş gençler yetiştirmeyi amaçlıyor. Müşterimiz, çağdaş akademik program ve uygulamalarıyla bilgi çağına dönük eğitim yapıyor. Eğitim dili İngilizce olan müşterimiz 80’i aşkın yüksek lisans ve 40’ın üzerinde doktora programında lisansüstü düzeyde eğitim sürdürüyor.

Birlikte birçok projeye imza attığımız müşterimiz ile performans gelişimi kilit alanındaki önemli başlıklardan biri olan Zaman Yönetimi konusunda bir proje gerçekleştirdik.

Projenin amacı, katılımcıların zaman yönetimi konusunda gelişim alanlarını tespit edip buna uygun hazırlanan eğitim içeriği ile gelişimin tamamlanmasına destek olmaktır.

Proje bilgisi:

  • Eğitim öncesi eğitim danışmanımız tarafından hazırlanan ön test İnsan kaynaklarının desteğiyle katılımcılarla paylaşıldı.
  • Ön testin sonuçları Eğitim danışmanı tarafından incelendikten sonra eğitime ihtiyaç duyulan konular başlıklandırıldı.
  • Sunum ve uygulamalar bu çerçevede belirlenip eğitim katılımcılara aktarıldı.
  • Eğitim sonrası yapılan son test ile eğitimin yarattığı gelişim ölçümlenerek İnsan Kaynakları ile paylaşıldı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Dünyanın önde gelen armatörlerinden olan firma İzmir, İstanbul, Mersin ve Gemlik limanlarındaki hizmet ofisleri ve depolarıyla, Avrupa, Amerika ve Uzakdoğu Limanlarına direkt olmak üzere Türkiye'den dünyanın çeşitli noktalarına soğutucu da dahil konteyner taşımacılığı hizmeti veriyor.

Proje amacı farklı kademede görev yapan çalışanların, zor durum ve insanlarla karşılaştıkları iş süreçlerinde sergiledikleri mevcut performanslarının bir üst seviyeye çıkartılarak gelişimlerinin desteklenmesidir.

Proje Bilgisi:

  • Yapılan ihtiyaç analiz çalışması sonrasında Zor İnsanlarla Başa Çıkma Eğitimi içeriği firma beklentilerine göre şekillendirildi.
  • Eğitim içeriği insan kaynakları bölümü ile paylaşıldı, firmanın önerileri ve çalışanların karşılaştıkları zor durumlar vakalarla desteklendi.
  • Firma ile nihai içerikler paylaşılmış; alınan onay neticesinde içerikler son haline getirilerek sunuldu.
  • Eğitim sonunda raporlar hazırlanarak kişilerin gelişmiş ve gelişime açık noktaları firmaya raporlandı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.