Filo Kiralama

Araç Kiralama Sektöründe Etkin İnsan Yönetimi Projesi

Müşterimiz uluslararası bir araç kiralama firması ve Türkiye’de araç kiralamada ilk 5 içinde yer alıyor.

Takım liderlerinden başlayarak orta kademe yöneticiler ve tepe yöneticileri de dahil olmak üzere tüm yönetim kadrosunun eğitim ve gelişim programlarını birlikte tasarlıyor ve yürütüyoruz.

İşbirliğimiz 2017 yılında başladı ve halen devam ediyor.

Bu projede amacımız; liderleri; birey, takım ve kurum bazında liderlik, yöneticilik, koçluk, değişim yönetimi, hedef odaklılık ve etkili iletişim konularında yeni ve etkili beceriler ile desteklemek ve geleceğin iş gücünü yöneten liderler olmaları için bakış açısı ve beceriler ile donatmak olarak tanımlandı.

Saha çalışmasının ardından projenin ana tasarımı yapıldı ve ihtiyaç analizi ile projenin tanımlanması aşamaları gerçekleştirildi. Her seviyede katılımcı liderlerin liderlik envanterlerinin ve birebir geribildirimlerinin tamamlanmasının ardından hazırlanan üç modüllük gelişim programı analiz sonuçlarına göre yeniden düzenlendi ve kurumun beklentileri ve gelişim noktaları üzerine kurgulandı.

2017’da orta kademe yöneticiler ile başlayan proje 2018’de üst kademe yöneticiler ile devam etti, 2019 ise takım liderlerine göre tasarlanan gelişim programı ile yoluna hız kesmeden devam ediyor. 

 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Satış Gelişim Projesi

Müşterimiz, Filo Kiralama, sektördeki standart koyucu, trend belirleyici pozisyonu ve gösterdiği başarılı büyüme stratejisi sonucunda geldiği noktada Türkiye'nin yerli sermayeli en büyük Operasyonel Filo Kiralama firması olmuştur. 1998 yılında kurulan firma bugün 14.000 adetlik araç filosu ile 1300 adet yerli yabancı kurumsal firmaya hizmet vermektedir. Müşterimiz ile yıllardır süren çalışmalarımızın son döneminde satış ekibi ile yapılan saha çalışmaları sonrasında özel hazırlanan kiralama satış eğitimi, müşteri sınıflaması, kilit müşteri eğitimlerini başarı ile gerçekleştirdik.

Proje Bilgisi

  • Satış ekibi ve İnsan Kaynakları ekibi ile birlikte yapılan toplantılar ile ihtiyaç belirlendi.
  • Belirlenen ihtiyaca yönelik 2 aşamalı bir satış projesi programı tasarlandı.
  • Tüm bölgelerde çalışan satış danışmanı ve yöneticileri bu programlara katıldı.
  • Programın birinci bölümünde "Satışın Temelleri ve Süreci"ni anlatan model ile satış ekibine yönelik olarak yol haritası hazırlandı.
  • Programın ikinci bölümünde "Kilit Müşteri Geliştirme" projesi ile satış ekibinin müşteri sınıflamasında ve yönetimi konusunda gelişim süreçleri planlandı. Bunun sonucunda katılımcılarımız;
  • Kendi kilit müşterilerinin yapısını, politikasını, kişilerini ve bunlarla en iyi şekilde nasıl çalışılacağına yönelik planlamalarını yaptılar,
  • Sorunların derinine inmek ve çözümler bulmak için sorgulama tekniklerini öğrendiler,
  • Müşterileri ile ilgili olarak güvenilir gelir tahminleri ve proaktif aksiyon planları yaptılar.
  • Projemiz devam edecek süreçler de planlanarak başarı ile tamamlandı.

 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.