Gıda

Performans Gelişimi Projesi

Türkiye’de 1992 yılından bu yana faaliyette olduğumuz Ceyhan ve Amasya üretim tesislerimizden sonra, 2015 yılında bünyemize kattığımız Lüleburgaz üretim tesisimizle ve 600’ü aşkın çalışanımızla, kurumumuzun tecrübesini geniş yelpazedeki kullanıcı kitlemizle buluşturuyoruz.

Farklı ihtiyaçlara yanıt veren markalarımızla, kullanıcılarımızın en yakın çözüm ortağı olmak için çalışıyoruz. Fırıncılık sektörüne ve ev kullanıcılarına yönelik farklı formlarda maya çeşitleri üretiyoruz. Bunun yanı sıra fırınlar için ekmek geliştiriciler, ekmek miksleri, mayalı hazır karışımlar gibi çözümler sunuyoruz. Ürettiğimiz ürünler Türkiye ile birlikte 80’den fazla ülkede güvenle kullanılıyor.

Arge faaliyetleriyle birlikte çevreye ve topluma karşı sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek için her yıl endüstriyel yatırımlarımızın yaklaşık %30’unu çevre koruma politikalarına ayırıyoruz.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

1938 yılında Micaleff Ailesi’nin fertlerinden Anthony Micaleff tarafından İzmir’de zeytinyağı üretimine başlanması ile başlayan zeytinyağı tutkumuz, 1945 yılında Bakanlar Kurulu kararı ve onayıyla Ticaret ve Sanayi Kontuvarı Türk Anonim Şirketi adıyla tüzel kişiliğe kavuşmuştur. O yıllarda, Cumhuriyet’in kurulmasından hemen sonra başlatılan ekonomik kalkınma ve büyüme politikalarının en önemli önceliği yerli ve özel sermayenin Türkiye ekonomisine kazandırılmasıydı.  Ancak, yerli sermayenin kısıtlı olmasından dolayı özel sektör teşebbüslerinin devlet kontrolünde öncelikli sektörlere yönlendirilmesi gerekmekteydi. Bu politika çerçevesinde özellikle yerli sermaye ile kurulacak şirketlerin kurulması Bakanlar Kurulu’nun izin ve onayına sunulmaktaydı.

 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Kurum, gıda, içecek ve ilaç endüstrisine hizmet eden lezzet ve beslenmede dünya lideri olmak ve İrlanda, İngiltere ve seçkin uluslararası pazarlara katma değerli markalar ve müşteri markalı gıdalar sunmak için lider tedarikçi olmayı hedeflemektedir.

PDR International olarak, kurumların uzun vadede başarılı olması için müşterinin memnun olması gerekliliğinden yola çıkarak derinlemesine yürütülen bir araştırma ile başlanmıştır. Bu araştırma hem gizli müşteri kategorisinde hem de yüz yüze derinlemesine görüşmeler ile gerçekleştirilmiştir.

Eğitim projelerinin yapılandırılması, içeriklerinin oluşturulması araştırma sonuçlarına dayandırılarak hazırlanmıştır.  

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Kurumumuz, Osmanlı Devleti döneminde Sultan Abdülaziz’in saltanatının ilk yıllarında günümüzde Bahçekapı-Eminönü’nde Hamidiye Caddesi olarak bilinen caddenin seksen altı numaralı dükkanında Çankırı’nın Orta Beldesi’nden İstanbul’a sarraflık yapmaya gelen İsmail Hakkı Zade tarafından 1864 yılında kurulmuştur. İsmail Hakkı Zade dükkânı işletirken oğlu Hafız Mustafa dükkânın yakın çevresinde bulunan Arpacılar Camisinde gönüllü olarak müezzinlik yapmaktaydı. Aynı zamanda babasının dükkanında tatlıcılık ve şekercilikle ilgilenmekteydi. Hafız Mustafa’nın ilk poğaçayı bulan ve imal eden olduğu bilinmektedir.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Türkiye’yi tarımsal sanayi alanında etüt eden kurumumuz, uzmanlık alanı olan yem teknolojisi konusunda ülkemize katkı sağlayacağını düşünerek 1986 yılında İnegöl’de kurduğu ilk yem fabrikası ile “kurumumuz“ olarak Türkiye’ de faaliyetlerine başlamış ve kurumumuz (http://www.cpfworldwide.com/en) olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Dünyanın birçok ülkesinde; etlik ve yumurtalık civciv, kanatlı ve büyükbaş hayvan yemi, piliç eti ve ileri işlenmiş et ürünleri konusunda büyük ölçekli yatırımlarıyla uluslararası bir kuruluş olan kurumumuz, 100 milyon doları aşan yatırımlarıyla Türkiye’de 33 yıldır istikrarlı bir büyüme ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurumumuz, uluslararası teknolojisi ve kalitesiyle gerek yem sektörünün gerekse piliç eti sektörünün gelişmesinde önemli rol oynamakta ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projeleri

Güven ve sürdürülebilirliğin çok önemli faktörler olduğu firma ürünlerini mükemmel lezzet, yüksek kalite ve başarı garantisi ile müşterilerine sunmaktadır. Tekrarlanan bağımsız anket ve araştırma sonuçları kurumun pazarda lider bir konuma sahip olduğunu ve en güvenilir gıda markaları arasında yer aldığını göstermektedir. Tüketicilerin bu markaya güvenleri 100 yılı aşkın bir süredir devam etmektedir.

Proje Bilgisi

 • Çalışanların eğitim ihtiyaç analizi sonrası yıl boyunca gelişime açık alanlarına odaklanmış farklı farklı eğitimler tasarlandı.
 • Duygularını tanıma, birbirinden ayırt etme ve davranışlarını buna göre düzenleme konusunda da yetkin bir bilgi düzeyine sahip oldular.
 • Duygu, düşünce ve inançlarını yapıcı bir şekilde ifade ettiler.
 • Başkalarının duygu, düşünce ve hassasiyetlerini anlamayı ve yönlendirmeyi öğrendiler.
 • Yaratıcılığın atılması gereken dört adımını öğrendiler.
 • Kişisel yaratıcılıklarını arttırmak için neler yapmaları gerektiğini kavradılar.
 • İş hayatından birlikte çalıştığımız kişilerle nasıl daha yaratıcı bir ekip olabileceklerini gördüler.
 • Yaratıcı problem çözme ve fikir üretmenin gerektiği yerde farklı metotları kullanabilir hale geldiler.
 • Temel finansal kavramlarını öğrendiler.
 • Finansal tabloların ne anlama geldiğini ve nasıl okunacağını öğrendiler.
 • Verilen kararların finansal sonuçlarını daha iyi analiz edebilir hale geldiler.
 • Zihin haritaları yapmayı ve anahtar kelime seçmeyi öğrenecek dolayısıyla not tutma, sunum, eğitim hazırlama, film ve kitabı hafızaya kaydetme, organizasyon yapma, değerlendirme yapma konusunda fark yaratmaya başladılar.
 • Hafızada tutma teknikleri öğrenip, sayılar ve bağlantı kurma, isim hatırlama teknikleri ile yaşamlarına kolaylık getirdiler.
 • Eğitim programları öncesi ve sonrası ölçümleme envanterleri sonuçları ile eğitmen görüş ve önerilerinden oluşan detaylı rapor İK ile paylaşıldı.

 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Liderlik Gelişim Projesi

Türkiye’nin en büyük yem ve beyaz et üreticisi olan kurumla iş birliğimiz uzun döneme dayanmaktadır. Aynı zamanda global arenada da marka bilinirliği yüksek olan bir kurumdur.

Kurum içi yapılan eğitim ihtiyaç analizi çalışmaları doğrultusunda, yöneticinin en önemli kaslarından biri olan etkin performans değerlendirme süreci ve bunun neticesinde çalışan geliştiren geri bildirim verme konusunda ihtiyaç doğmuştur.

Kurumun tüm lokasyonlarında gerçekleştirilen eğitimler yüksek memnuniyet oranı ile tamamlanmış ve yöneticiler performans görüşmelerine hazır hale getirilmiştir.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Kurumumuz merkezi Gaziantep’te bulunan ve birçok alanda faaliyet gösteren dev bir işletmedir. Gıda sektöründen içecek sektörüne, sağlık ve temizlik sektöründen tarım ve hayvancılık sektörüne kadar birçok alanda Türkiye’yi dış pazarlarda temsil etmektedir.

İki bine yakın çalışanı olan kurumumuz 1980 yılından beri Türkiye’ye değer katmakta ve sürekli büyüyüp gelişmektedir.

Faaliyetlerinin büyük bölümünü ihracat kanalında sürdüren kurumumuz, elliden fazla ülkeye satış yapmakta ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Kurum içinde yapılan eğitim ihtiyaç analizi sonrasında yöneticilerin sunum becerileri öncelikli olmak üzere farklı gelişim alanları tespit edilmiş ve eğitimler bu doğrultuda planlanmıştır. 2019’un 2. Yarısında başlayan proje 2020 yılında da devam etmektedir.   

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Sunuş Becerilerini Geliştirmek Projesi

İş ortağımız, girişimcilik ruhunun başarılı olmak için ne kadar önemli olduğunu anlatan hikayesi ile birçok insana örnek olabilecek ve işini tutuyla yapan insanlara ilham verecek olan gıda sektöründe önemli bir yere sahip kurumdur.

Planlanan eğitim projesinin amacı, tüm şirket çalışanlarının sadece dış müşteri değil iç müşteriye de sunum yaparken kurumsal bir sunum formatı çerçevesinde yapılmasıdır.

Proje Bilgisi

 • Firmanın Üst Düzey Yöneticileri ve İnsan Kaynakları Yöneticileri ile yapılan toplantıda eğitimden beklentileri alındı
 • Farklı hedef kitlelere yönelik eğitim içerikleri tasarlandı ve yönetime onaya sunuldu
 • Kendilerinden gelen geri bildirimler neticesinde eğim içerikleri son haline getirildi
 • Eğitimler yüksek memnuniyet oranında tamamlanarak eğitimler esnasında gözlemlenen ihtiyaçlar belirtilmiştir
 • Eğitim sonunda raporlar hazırlanarak İnsan Kaynakları Yönetimine sunulmuştur

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Performans Gelişimi Projesi

2009 yılında kurulmuş olan müşterimiz Avrupa'nın önde gelen meyve suyu ve taze meyve firmalarından birisi olma stratejisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kendi fabrikalarındaki yüksek kaliteli hammadde ihtiyacını ve taze meyve sektöründeki talebi karşılamak amacıyla 2010 yılında plantasyon yatırımlarına başlamıştır. İlk fidan dikimini 2011’de gerçekleştiren müşterimiz 2015 itibariyle beş farklı bölgede 30.000 dekar alanda kurulu 8 çiftliğinde 5 milyon dikili meyve ağacına ulaşmıştır.

Birlikte yürüttüğümüz projenin amacı, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan geniş bayi ağında sorumlu Bölge Satış Yöneticilerinin satış süreçlerinde iletişim ve müzakere becerilerini gözden geçirmeleri, gelişmiş ve gelişime açık yönlerini kendi vakaları üzerinden karşılıklı bilgi paylaşımı yaparak değerlendirmektir.

Proje Bilgisi

 • Proje başlamadan katılımcı grubun mevcut durumu ön testler aracılığı ile ölçümlendi.
 • Saha ihtiyaç analizi ile ön test sonuçları harmanlanarak nihai eğitim içeriği planlandı.
 • İçerik onayından sonra demo sunumu İnsan Kaynakları ile paylaşıldı.
 • Eğitim Danışmanı ve Rehber Eğitmen ile iki gün boyunca kamera çekimleri yapılarak tüm katılımcılar kendi sunumları üzerinden geri bildirim aldı.
 • Katılımcıların gelişmiş ve gelişime açık yönleri, eğitim sonrası aksiyon planları ile birlikte İnsan Kaynaklarına raporlandı.

 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Markalaşmış Kurum Kültürü Projesi

Türkiye fabrikasında 550 kişi istihdam eden ve Asya, Afrika, Avrupa, Amerika, Uzak Doğu bölgelerine 57 farklı ülkeye ihracat yapan müşterimiz, yumuşak şeker üretiminde uzman ekibi ile yüzlerce çeşit ürün üretmektedir. 2003 yılında şekerleme pazarına dair yapılan Avrupa´nın en büyük tüketici araştırmasında, „Avrupa´nın en güvenilen markası“ seçilmiştir. Buna ek olarak Türkiye genelinde alışveriş merkezlerinde bulunan 95´e yakın şekerleme mağazasına da ulaşmak mümkündür.

Proje, şirket içinde farklı departmanlarda çalışanların anlamaya ve anlaşmaya dayalı bir iletişim zeminine sahip olabilmesi ve çalışan herkese iletişimde anahtar rolü oynayan beceriler konusunda yetkin bir düzey kazandırmak üzere planlandı.

Proje Bilgisi:

 • İnsan Kaynakları ile birlikte yapılan ihtiyaç analiz çalışması sonrasında eğitimde yazılı iletişimin hangi noktalarına vurgu yapılacağı tespit edilmiştir. Hedeflenen basit ve net anlatıma dayalı, Y Kuşağı için özellikle mail hitabı ve üstlerle yazışma kabulleri belirlenip ona göre içerik hazırlanmıştır.
 • Eğitim danışmanının bu tespitler ışığında hazırladığı eğitim içeriği insan kaynakları bölümü ile paylaşılmış, firma tarafından verilen vakalar konular arasına yerleştirilmiştir.
 • Firma ile nihai içerikler paylaşılmış; alınan onay neticesinde içerikler son haline getirilerek sunulmuştur.
 • Eğitim sonunda raporlar hazırlanarak kişilerin gelişmiş ve gelişime açık noktaları firmaya raporlanmıştır.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Liderlik Gelişimi Projesi

Temelleri 1964 yılında atılan müşterimiz 1979 yılında Susurluk’ta bir mandıranın alımıyla beraber 1984’te inşa edilen süt ürünleri fabrikasının faaliyete geçmesiyle anonim şirket olarak kuruldu. 1984’te Türkiye’nin ilk beyaz peynir fabrikasının kurulması ile devam eden gelenekten geleceğe uzanan başarılı faaliyetleri devam etti. Süt ve süt ürünleri kategorisinde 200’e yakın çeşidiyle geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Geniş ürün yelpazesinin yanı sıra, peynir sektöründe ürün bazında en çok çeşide sahip olan firma unvanını elinde bulunduran müşterimiz aynı zamanda tüketicilerin büyük beğenisini kazanan Türkiye’nin ilk kaymaklı tava yoğurdunu ve ev yoğurdunu satışa sunan ilk marka olma özelliğini taşımaktadır.

Projenin amacı, Etkin İnsan Yönetimi programı, firmada çalışan orta ve üst düzey yöneticilere yönetim kavram ve konuları üzerinde bir ortak baz oluşturmayı, katılımcıların öncelikle kendilerinden başlayarak organizasyonda yönetsel tavrı benimsetmeyi ve tüm bunları yaparken teoriden ziyade deneyimleyerek öğrenmelerini sağlamayı, katılımcılara bir ayna tutarak gelişim alanlarını belirlemeyi ve uygulama sırasında önlerine çıkabilecek sorunlara karşı yöneticiler ve yönetici adaylarını gerekli bilgi, beceri ve deneyim ile donatmaktır. Bu kapsamda eğitim öncesi orta ve üst düzey katılımcı olan yöneticilerin 20 farklı başlıkta yetkinlik değerlendirmesinin yapıldığı Yönetim Gelişim Anketi yapılmış eğitim bu anketten sonra ortaya çıkan eğitim ihtiyacına göre şekillendirilmiştir.

Program Bilgisi:

 • Eğitim öncesi 360 derece Yönetim Gelişim Anketi ile tüm katılımcıların 20 Liderlik yetkinliğindeki mevcut seviyeleri belirlendi.
 • Her bir katılımcı için ICF onaylı sertifikalı koçlarımız tarafından verilen rehberlik seansları ile anketten çıkan 36 sayfalık rapor incelendi.
 • Bu rapora göre belirlenen eğitim ihtiyaçları ile her ay 2 gün olmak üzere toplam 3 modül 6 günden oluşan Etkin İnsan Yönetimi eğitimleri verildi.
 • Eğitim programı tamamlandıktan sonra tekrar Yönetim Gelişim Anketleri 360 derece gerçekleştirerek geldikleri noktalar belirlendi.
 • Son birebir rehberlik seansları ile güçlü ve gelişime açık yönlerine dair geri bildirimler verildi.
 • Tüm süreç tamamlandıktan sonra programı yürüten eğitim danışmanımız üst yönetime projenin basamakları ve sonuçlara dair eğitim raporunu paylaştı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.