Holding

Performans Gelişimi Projesi

Kurum, 70 yıldan bu yana enerji başta olmak üzere finans, gayrimenkul, gemi inşa, madencilik ve turizm sektörlerinde faaliyet göstermiş; sadece Türkiye’nin değil dünya enerji sektörünün de başarılı şirketlerinden biri olmuştur.

PDR International olarak, kurum kültürü oluşturma ve bunu yaygınlaştırma çerçevesinde iş birliği geliştirdik. Günümüz iş dünyasında yaratıcı olmanın önemi ele alınarak başlanan projeler; kurum kültürünün önemli bir parçası olan iletişim ve kurum kültürü yaratma alanlarında devam etmektedir.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

1953 yılında temelleri atılan, 1979'daki büyük yatırımı Kale Kilit ile sektöre güçlü bir adım atan,1988 yılında tüm şirketlerini holding çatısı altında toplayan ve 2016 yılında Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisi olma özelliğini taşıyan Çerkezköy Fabrikasını kuran kurumumuz, sadece Türkiye’de değil, dünya pazarında da söz sahibi bir global marka olarak dev yatırımlara imza atıyor.

Yarım asrı aşan tecrübesi, kurumsal yönetimi, kaliteden taviz vermeyen üretim anlayışı, dinamik ve güçlü yapısı ile Kurumumuz ulusal, uluslararası ve bölgesel yatırım gücüyle ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayarak büyümeye devam ediyor.

Kurumumuz bünyesinde bulunan Kale Kilit, bugün kendi sektöründe ülkemizin lider firması ve dünya kilit piyasasında da entegre tesis olarak sanayi üretiminde önemli bir rol oynuyor. Bugün bulunduğu alana sığmayan kurumumuza bağlı şirketler; kilit, silindir, elektromekanik kilit, elektronik kilit, elektronik geçiş kontrol sistemleri, çelik kapı, para kasası, yangın kapısı, pencere sistemleri, sigorta hizmetleri ve alarm güvenlik hizmetleri sektöründe de faaliyet göstermektedir.

 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından 1942’de temelleri atılan kurumumuz, başta yapı ürünleri, tüketim ürünleri ve sağlık alanlarında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak faaliyet gösteren, Türkiye’nin önde gelen sanayi topluluklarından biridir.

Kurumumuz, tüketim ürünleri alanında, 70 yılı aşkın bir süredir öncü ürün ve kategorilerde tüketici ihtiyaçlarını karşılıyor. Kurumumuz, temizlik kağıtları, ıslak temizleme mendilleri, kişisel bakım ve kozmetik, bebek bakım, ev bakım ve ev dışı temizlik kategorilerinde faaliyet gösteriyor. Kurumumuzun temel amacı çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın gereği olan tüketim ürünlerinin sunumunda öncülük yapmak ve kullanımını yaygınlaştırmak. “Kişisel bakım pazarının ilk 3 oyuncusundan birisi olmak ve bu alanda yakın coğrafyada söz sahibi olmak” vizyonu ile faaliyetlerini yürütüyor.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya uzanan kurumumuz, bugün mobilyadan, tekstile, kimyadan pazarlamaya, demir-çelikten lojistiğe, enerjiden bilişime kadar birçok alandaki faaliyetlerini sektör lideri olarak sürdürmektedir. 35 şirkete sahip kurumumuz, 8 ayrı sektörde faaliyet göstermektedir. Kurumumuz çatısı altında, Türkiye’nin en önemli markaları arasında yer alan İstikbal, Bellona, Mondi Home, Hes Kablo, Boyteks, Form Sünger gibi firmalar bulunuyor.

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan kurumumuz entegre üretim anlayışı ve yatırım odaklı yaklaşımı ile hizmet verdiği sektörlere katma değer yaratmaktadır. Holding, 13 bine yaklaşan çalışanı, yurt geneline yayılmış 2.000 bayisi ve yatırımlarıyla bölgesel ve sürdürülebilir büyüme hedefiyle Türkiye ekonomisine ivme kazandırmaya devam ediyor.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Kurumumuzun kuruluş öyküsü, merhum Enver Bakioğlu’nun kurduğu ve ilk grup şirketi olma özelliği taşıyan alt kurumumuzun baskılı ve baskısız kağıt torba üretimiyle 1973 yılında İzmir’in Kahramanlar semtinde faaliyete geçmesiyle başlar. 1976 yılında genişleyen makine parkı ile; Polietilen üzerine flekso baskılı ve baskısız bobin halinde gıda, deterjan ve konfeksiyon ambalajları üretimiyle ürün yelpazesi çeşitlenen kurumumuz, 1980 yılında gelişen ülkemizin değişen ambalaj taleplerine uygun olarak rotogravür baskı makinesi yatırımını gerçekleştirerek, mikron ölçekli plastik film üzerine yüksek kalitede baskılı ambalaj üretimine geçer. Ambalaj sektöründe ihtisas kazanan ve iş hacmi giderek artan kurumumuz, 1990 yılında İzmir Çiğli’deki Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan modern tesislerine taşınır. Değişen tüketici tercihleri ve teknoloji yakından takip edilerek her yıl tesislere yeni yatırımlar eklenir ve artan ivme ile 1998’lerde kurumumuz, üretiminin %25’ini ihraç etmeye başlar ve 1998 yılında ekmek ambalaj tesisini devreye alır.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

1954 yılında, İshak Alaton ve Üzeyir Garih tarafından, bir kolektif şirket olarak kurulan ve 1973 yılında holdingleşen kurumumuz; 1974 yılında halka açıldı. Bugün, 60 yılı aşkın köklü geçmişi, 5 farklı faaliyet alanı, uluslararası yabancı ortaklıklar olmak üzere toplam 24 kuruluşu, 7.000 çalışanı ve 2018 sonu itibariyle yaklaşık 4,3 milyar TL kombine cirosu ile Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biridir.

Kurumumuz; yarattığı lider markaları, farklı alanlardaki tecrübe ve bilgi birikimi, yüksek teknolojiye sahip AR-GE yatırımları, üretim kapasitesi, ulusal satış ağı, uluslararası projeleri ve global rekabet hedefi ile Türk ekonomisinin en güçlü firmaları arasındadır. Kurumumuz, kuruluşundan itibaren ödün vermediği kurumsal etik değerleri, tüm ürün ve hizmetlerinde uyguladığı üstün kalite ilkesi ve insana yatırım politikası ile güven ve saygınlığın simgesi olmuştur.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Kurum temellerini 1950'li yıllarda Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından atılan Konya Şeker Fabrikası’na dayanır. Kurumum ve içindeki kurumun kuruluşunu takip eden son yıllarda yatay ve dikey büyümesiyle oluşan kurumların çatı şirketi olarak 2008 yılında kuruldu.

 

Kurumun kurulmasına giden büyüme seferberliğinin temelinde 1999 Yılında Sayın Recep Konuk’un yönetime seçilmesiyle başlayan kurumun adeta ikinci kuruluş dönemi vardır. 19 Yılı geride kalan bu ikinci kuruluş döneminde kurumun verimlilik ve iyi yönetimin getirdiği karlılık ile tamamına yakını ödenmiş 3.8 Milyar dolar yatırım yaparak aktif büyüklüğünü artırdı ve yerel bir şirketten global bir tarımsal sanayi kuruluşu olma yolunda çok önemli mesafe kat etti.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Müşteri Odaklı Hizmet Gelişimi Programı

Temelleri 1958 yılında Kayseri'de otomotiv yedek parça ticareti girişimiyle atılan kurum bugün, gayrimenkul geliştirme, gayrimenkul portföy yönetimi, otomotiv distribütörlüğü, perakende hizmetleri ve otomotiv yan sanayi alanlarında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak çalışan bir sanayi ve ticaret kuruluşu grubudur.

Proje Bilgisi

 • İhtiyacın net olarak belirlenmesi adına insan kaynakları ve satış departmanı yöneticileri ile ön görüşmeler gerçekleştirildi.
 • Elde edilen bu veriler doğrultusunda eğitim programının içeriği ve uygulamaları kuruma özel olarak yeniden uyarlanarak hayata geçirildi.
 • Eğitim öncesi sırası ve sonrası değerlendirmeleri ve gözlemleri içeren raporumuz ve takip/destek süreçlerine dair önerilerimizi İnsan Kaynakları Birimine sunuldu.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Liderlik Gelişimi Projesi

1974 yılında kurulan müşterimiz üç ayrı faaliyet konusunda altı farklı firması ile stok ve tedarik konusundaki titizliği, yıllara dayanan deneyimi, satış öncesi ve sonrası müşteri memnuniyetine verdiği önem ile kaliteli, hızlı ve geniş ürün yelpazesi sunarak dünya çapında hizmet vermektedir.

Bu projede müşterimizin yönetici adayları ile çalıştık.

Projemizin amacı; orta kademe yöneticilerin, yönetim kavramına bakış açılarını güçlendirmek, hem insan hem de kendi işlerinin yönetiminde karşılaştıkları vakaları ve zorlu durumları daha iyi yönetebilmelerini sağlamak, ekiplerinin nesil farkını ve iletişimi daha iyi yönetebilmeleri için araçlar ve teknikler paylaşmak,

geri bildirim ve etkili performans değerlendirme becerilerini geliştirerek mevcut performansı ideal performansa taşımak olarak özetlenebilir.

Proje Bilgisi:

 • Projenin kapsamı ve beklentiler hakkında ilgili eğitim danışmanı İnsan Kaynakları Yöneticileri tarafından bilgilendirildi.
 • Eğitim danışmanımızın ölçümleme araçlarımız ile katılımcı grubun mevcut liderlik yetkinliklerini raporladı.
 • Eğitim içeriği bu raporlar ışığında tekrar gözden geçirildi. İçerik ve sunumun ana hatları İnsan Kaynakları ile paylaşıldı.
 • Eğitim; uygulamalar, vaka çalışmaları, role playler ve testlerle desteklenerek yoğun ve interaktif bir şekilde gerçekleştirildi.
 • Eğitim sonunda yapılan son test ile eğitimin ölçümlemesi yapıldı ve eğitim sonrası kişilerin gelişmiş ve gelişime açık noktaları firmaya raporlandı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Eğitim Gelişim Projesi

Merkezi Bakü’de bulunan ve 1994 yılından beri Azerbaycan’ın en büyük gıda üreticisi, perakende ve ihracat şirketidir. 20’den fazla ülkeye, 100’den fazla fabrikasıyla ihracat yapan şirket 2000 yılından itibaren Rusya Federasyonu, Ukrayna ve diğer BDT ülkeleri, aynı zamanda Macaristan, Polonya, Bulgaristan ve Almanya’dan gıda, şekerleme, meyve, temizlik ve konserveleştirilmiş ürünleri ithal etmeye başlamıştır.

Proje Bilgisi

 • Şirketin Bakü operasyonunda yer alan Üst Düzey Yönetici, Ara Kademe Yönetici, Orta Kademe Yönetici, Uzman ve Uzman Yardımcısı pozisyonlarında görev yapan 720 kişinin yetkinliklerine göre 142 günlük özel bir gelişim projesi tasarlandı.
 • Her bir kademede görev yapan çalışanlar için belirlenen yetkinliklere özel olarak hazırlanan eğitimler, eğitim/ik yöneticileri ile yapılan toplantılar sonrasında şirket kültürüne göre dizayn edildi.
 • Tüm yöneticiler için “Ekip Yönetimi” programı, tüm çalışanlar için “Etkin İletişim”, “Zaman Yönetimi”, “Çatışma Yönetimi” programları gerçekleştirildi.
 • Proje yöneten ve Stratejiyi hayata geçiren yöneticiler için “Proje Yönetimi” ve “Risk Yönetimi” programlarıyla proje tamamlandı.
 • Eğitim bazında gelişim alanları belirlenerek yönetime sunuldu.
 • Projemiz; iç eğitimler, ürün eğitimleri ve Online eğitimler ile merkez yöneticiler tarafından desteklendi.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.