İlaç

Performans Gelişimi Projesi

1964 yılında kurulan ve yarım asrı geride bırakan tecrübesi ve saygın geçmişiyle yüzde yüz yerli sermayeli olup, uluslararası faaliyet gösteren ve Türk markasını geniş bir coğrafyada temsil eden köklü bir ilaç şirketidir kurumumuz.

Satış pazarlama ve yönetim faaliyetlerini İstanbul’da, üretim ve Ar-Ge faaliyetlerini Düzce’de, hammadde üretimini Çerkezköy’de gerçekleştirmektedir.

Kurumumuz, ithalatın yüksek olduğu ilaç sektöründe 50 ülkeye yaptığı ihracat başarısı ile dış ticaret açığı vermeyen Türkiye’deki tek yerli ilaç firmasıdır.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Mükemmellik, dürüstlük ve insana saygıyı en temel değerleri olarak benimseyen kurumumuz, kuruluşundan bu yana tüm çalışmalarını etik kurallardan ödün vermeden sürdürmektedir.

Dünya çapında yaklaşık 33.000 çalışanı olan kurumumuzun 8 ülkede üretim tesisi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 7800’den fazla çalışanı ve ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir.

Kurumumuzun ürünleri diyabet, endokrinoloji, depresyon, şizofreni, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, kanser, erektil disfonksiyon, psoriasis ve diğer birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır

 

 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Bugün kurumumuz ilaç dağıtım kanalında özel hastane ve Kamu hastaneleri ihalelerinde sektörde önemli bir oyuncudur. İlaç dağıtım sektöründe büyüme stratejisi ile ilerleyen Türkiye’nin güçlü kuruluşlarından biridir.

Kurumumuz 65 çalışanı, yenilikçi vizyonu ve iş ortaklarına değer yaratan anlayışı ile kendini değişmekte olan ülke ve dünya koşullarına uyum sağlayan bir organizasyon yapısına sahip olmayı hedeflemektedir.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

1903 yılında Türkiye'nin ilk ilaç  firması olarak kurulan ve ilk günkü değerleriyle bu güne kadar gelen öncü kurumumuz, 1886 yılında İtalya’da kurulan Menarini ilaç firması ile 2001 yılında güçlerini ve deneyimlerini birleştirmiştir.

Tarihimizden aldığımız güç ve tecrübeyi “insan için değer” üretmek vizyonu ile birleştirip yenilikçi ürün ve yaklaşımlarla çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Önceliğimiz; insanı merkeze koyarak mükemmel süreçler, çalışanlarımız ve tüm paydaşlarımızla birlikte katma değer üreten bir firma olmaktır.

Bu yaklaşımımız ile yüksek nitelikli ve güven duyulan yapımızı sürekli geliştirmeyi, çalışanlarımızın şirkete olan güvenini ve insanlar için ürettiğimiz ürün ve hizmetlerden memnuniyeti artırmayı hedefleriz.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Kurumumuz, 150 yılı aşkın geçmişi ile sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmış dünya çapında bir inovasyon şirketidir.

Büyüyen ve yaşlanan bir dünya nüfusu, yeterli miktarda yiyecek ve gelişmiş tıbbi bakım gerektirir. Yenilikçi ürünlerimizle çağımızın bazı önemli sorunlarına çözüm bulmaya katkıda bulunuyoruz. Artan yaşam beklentisi ile araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizde hastalıkları önleme, hafifletme ve tedavi etmeye odaklanarak büyümekte olan nüfus için yaşam kalitesini artırıyoruz.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Finansçı Olmayanlar İçin Finans

Kanser ya da multiple skleroz gibi hastalıklar için uygulanan biyofarmasötik tedavilerden, bilimsel araştırma ve üretimde kullanılan son teknoloji sistemlere ve akıllı telefonlar, LCD televizyonlar gibi teknolojik ürünlerde kullanılan likit kristallere kadar yaşam kalitesini artıran teknolojiler geliştirmek için çalışan kurum dünyanın en eski ilaç ve kimya şirketidir.

Proje Bilgisi

 • Tüm merkez ofis çalışanlarının, temel finansal kavramlarını öğrenmeleri
 • Finansal tabloların ne anlama geldiğini ve nasıl okunacağını öğrenmeleri
 • Verilen kararların finansal sonuçlarını daha iyi analiz edebilmelerini sağlayan bir eğitim programıdır.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Müzakerede Etkin Yaklaşımlar Projesi

Kurulduğu yıldan itibaren Türkiye'nin bir numaralı sağlık firması olma hedefi ile yola çıkmış olan kurum, Merkezi & Hasta Başı Tanı Çözümleri, Moleküler Çözümler ve Diyabet alanlarında yenilikçi ve ileri teknolojiye dayalı ürün portföyü ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeye çalışan global bir firmadır.

Proje Bilgisi

 • Farklı departmanlardan katılımcıların müzakere ve çatışma yönetimi konularında beceri geliştirmesi için tasarlanmış eğitim programlarıdır. Bu eğitimler ile katılımcılar,
 • Müzakereye hazırlık için gerekenleri anladılar.
 • Kendi müzakere tarzını ve karşı tarafın tarzını belirleyebilecek beceri kazandılar.
 • Müzakere esnasında gerekli iletişim becerilerini kullanabilecek hale geldiler.
 • Güven yaratma konusunda mesafe kat ettiler.
 • Müzakere veya uyuşmazlık sürecinde olası itirazları birer fırsat gibi algılayıp tatmin yaratabilecek beceri kazandılar.
 • İkna taktiklerini bilip kullanabilecek farkındalık kazandılar.
 • Her iki tarafın da kazançlı çıktığı müzakere bilincini benimseyip uygulayabilir duruma geldiler.

 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Pazarlama Odaklı Satış Projesi

Oftalmoloji dünyasında benzersiz şekilde büyüyen firma bilimsel ve teknik uzmanlığının yanı sıra mevzuat ve ticaret konusundaki deneyimleri ile yoluna devam etmektedir.

Proje Bilgisi

 • Satış yöneticileri ve insan kaynakları departmanının katıldığı toplantı ile ihtiyaçlar belirlendi.
 • Eğitim danışmanı saha çalışanları ile odak grup toplantıları gerçekleştirdi ve bu doğrultuda program içerikleri oluşturuldu.
 • Değişen dünyada iletişim, satış ve müşteri deneyimi konularında farkındalık yaratıldı.
 • Uygulamalar ile desteklenen program ile katılımcıların doğru iletişim teknikleri ile müşteri odaklı yaklaşım sergilemeleri konusunda beceri geliştirmeleri sağlandı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Mindfulness ile Performans Gelişimi

1935 yılından bu yana etik kurallara bağlılık, toplum sağlığı bilinci ve sağlık için yenilikçi fikirlerden hareketle bugün, dünya genelinde 26 şirketi ve 4800 çalışanı ile beş kıtada 70 ülkede faaliyet göstermekte olan şirket %7’lik büyüme hızı ile en hızlı büyüyen 26. ilaç kuruluşudur.

Proje Bilgisi

 • Yoğun iş temposunda streslerini azaltmak ve odaklanma sağlamak isteyen çalışanlar için eğitim programları oluşturuldu.
 • Uygulaması kolay ve etkili uygulamalar eğitim boyunca hayata geçirildi.
 • Bu uygulamaların günlük hayatta rahatlıkla nasıl yapılabileceği katılımcılarla paylaşıldı.
 • Rutin iş hayatını daha pozitif ve verimli geçirebilmek adına farkındalık yaratıldı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Mindfulness ile Performans Gelişimi

Altmış yıllık kanıtlanmış başarısıyla yüksek bilim ve imalat standartları üzerine kurulmuş bağımsız çok uluslu bir farmasötik şirketi olan müşterimiz 100’den fazla ülkede çalışmalarını artırarak büyümeye ve coğrafi olarak gelişmeye devam etmektedir.

Proje Bilgisi

 • Yoğun iş temposunda streslerini azaltmak ve odaklanma sağlamak isteyen çalışanlar için eğitim programları oluşturuldu.
 • Uygulaması kolay ve etkili uygulamalar eğitim boyunca hayata geçirildi.
 • Bu uygulamaların günlük hayatta rahatlıkla nasıl yapılabileceği katılımcılarla paylaşıldı.
 • Rutin iş hayatını daha pozitif ve verimli geçirebilmek adına farkındalık yaratıldı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Kurum İçi Sözlü ve Yazılı İletişim Geliştirme Programı

İş ortağımız, merkezi yurtdışında bulunan ve 58.000 çalışanı olup; 81 ülkede faaliyet gösteren, farklı kimyasal ürün gamları olan şirkettir. Oto tamir, genel sanayi plastik, ahşap ve bobin kimyasal boyalar üretmektedir.

Planlanan eğitim projesinin amacı, şirket içinde iç müşteri, şirket dışında a dış müşteri ile olan yazılı ve sözlü iletişimlerini kuvvetlendirmek amacıyla planlanmıştır.

Proje Bilgisi

 • İnsan Kaynakları ekibinin kurum içi yapılan analiz çalışması sonucunda performans gelişimine yönelik eğitim ihtiyaçları belirlendi
 • Kurumda çalışan kişilere beklentilerini içeren ve beş sorudan oluşan bir anket paylaşılmıştır
 • Anketten çıkan sonuçlara göre eğitim içeriği kuruma özel olarak oluşturulmuştur
 • Eğitimler yüksek memnuniyet oranında tamamlanarak eğitimler esnasında gözlemlenen ihtiyaçlar belirtilmiştir
 • Eğitim sonunda raporlar hazırlanarak İnsan Kaynakları Yönetimine sunulmuştur

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Liderlik Gelişimi Projesi

Firma, üreme sağlığı, kadın hastalıkları & doğum, üroloji, gastroenteroloji ve endokrinoloji alanlarında yenilikçi ürünleri tanımlama, geliştirme ve pazarlamaya yönelik araştırma odaklı bir ilaç şirketidir.

Son 20 yılda dünyanın her yerinde çocuk ve yetişkinlerin hayat kalitesini artıran özgün ilaç tedavilerinin geliştirilmesi ile uluslararası bir ün kazanmıştır.

Proje Bilgisi

 • Şirketin ilk kademe yöneticilerine, etki alanlarında daha iyi sonuçlar almalarını sağlayacak yönetsel bakış açısı kazandırılmıştır.
 • İş ve insan yönetiminde karşılaşabilecekleri sorunlara karşı kullanabilecekleri pratik ve etkili uygulama araçları kendileri ile paylaşılmıştır.
 • Etkili bir yöneticinin kritik başarı faktörlerini öğrenmişlerdir.
 • Nasıl bir yönetim tarzı olduğunu ve bu tarzın çevresine etkisini analiz etme becerisi kazanmışlardır.
 • Başarılı bir yönetici olarak hedef belirlemenin ve paylaşmanın yöntemlerini tazelemişlerdir.
 • Farklı becerilerdeki ekip üyelerini belirlenen hedefler doğrultusunda uygun biçimde yönlendirebilecek duruma gelmişlerdir.
 • Yönetim kademesinde iletişim becerilerinin önemi ve tarzlar, yöntemler ve araçlar konusunda farkındalık ve beceri geliştirmişlerdir.
 • İletişim unsurlarını etkili ve başarılı şekilde kullanarak ekibine liderlik edebilecek duruma gelmişlerdir.
 • Çalışanlara doğru işi doğru zaman ve şekilde aktarabilmeyi kavramışlardır.
 • Çalışan motivasyonunu artırmak için bakış açısı ve pratik araçlar edinmişlerdir.
 • Çalışanlarına daha doğru geribildirim vererek gelişimlerini sağlayacak yetkinliği kazanmışlardır.

 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Yönetsel Süreçleri İyileştirme Gelişim Projesi

İş ortağımız global arenada sektörünün öncüsü olup; hizmet alanı ileri teknoloji seviyesi ile klinik araştırmalar yapmak olan kurum, veri biliminin gücünü de ortaya çıkararak fırsatları en üst düzeye taşımayı ve insan sağlığını daha ileriye taşıyacak çözümler bulmayı hedeflemekte ve taahhüt etmektedir.

Proje, yöneticilerin kendilerini ve çalışanlarının yöneticilerini değerlendirmeleri için 360 derece değerlendirme çalışması ile başlamış ve sonrasında çıkan bireysel raporlara göre içerikler kuruma özel hale getirilerek start almıştır.

Proje Bilgisi

 • LMS portalı üzerinden ilgili yöneticilere “Yönetim Gelişim Anketi” yapılmış ve kişi bazında çıkan raporlar İnsan Kaynakları Yönetimi ile paylaşılmıştır
 • Eğitim içerikleri ilgili yöneticiler ile paylaşılmış ve onların onayı doğrultusunda şekillendirilmiştir
 • Eğitimlerin bitiminin ardından uygulanan takip programları ile konu pekiştirilmeleri yapıldı
 • Eğitim sonunda raporlar hazırlanarak kişilerin gelişmiş ve gelişime açık noktaları firmaya raporlandı

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Takımlar Arası Stratejik Düşünme ve Planlama Becerisi Geliştirme Programı

Temeli 1700’lü yıllara dayanan müşterimiz, yenilikçi ve hasta odaklı uluslararası bir ilaç şirketidir. Kurulduğu dönemde özellikle Doğal bitkisel ilaçlar üreten, kaliteli ürünleri ve etik iş anlayışı ile döneminde büyük bir itibar kazanan müşterimiz dünya çapında, öncü ve inovatif tedavi seçenekleriyle her gün daha sağlıklı, daha Parlak Bir Gelecek inşa etmektedir. 

Birlikte yürüttüğümüz projenin amacı, katılımcıların aldıkları kararlarla sistemin bütününde nasıl etki ettiklerini göstermek ve bu sayede karar alma ve problem çözme becerisini geliştirmek, birimler arası (kendi fonksiyonları) dışında yardımlaşmanın önemini ve değerini anlamak, yeniliklere açık olmanın önemini ve kazandırabileceklerini fark etmek, sağlıklı karar alma sürecinin; sağlıklı veri elde etme ve verileri iyi değerlendirmeden geçtiğini görebilmektir.

Proje Bilgisi:

 • Katılımcılar ile masa başında yoğun bir 4 saatlik masa oyunudur.
 • Bir hastanenin 24 saatliğine başarıyla yönetilmesini amaçlamaktadır. Katılımcılar farklı departmanların yöneticilerini canlandırırlar.
 • Sanal bir dünyada iş akışı ve karar verme deneyimi yaşayan katılımcılar, hızlandırılmış bir 24 saatte, olan biten her şeyi tahta üzerinde izleyerek, verdikleri kararların neticelerini daha açık fark ederler. Simülasyon etkileşimli bir değerlendirmeyle sona ermektedir.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Hastalıkların erken teşhis edilmesi, önlenmesi ve tedavisi için birçok ürün ve hizmetin yaratıcısı olarak insan sağlığını ve yaşam kalitesini iyileştirme amacına yönelik birçok alanda katkı sağlamakta olan firma sektörünün önde gelen en büyük şirketlerindendir.

Proje Bilgisi

Firmanın müşterileri olan hekimlere, klinik çalışmaların eğitimini verecek çalışanları için eğitmen yetiştirme projesi kurguladık.

İç eğitmen adayları belirlendikten sonra mevcut yetkinliği düzeyini ölçümlemek için bir ön test uygulaması yapıldı.

Gelişim alanları ön test ile belirlendikten sonra projeyi yürütecek Eğitim Danışmanı ve Rehber Eğitmen Eğitimcinin Eğitimi içeriğini firma ihtiyaçlarına uygun hale getirdi.

Eğitim esnasında bol uygulama, video çekimi ve farklı bir odada Rehber Eğitmen tarafından yürütülen geri bildirimlerle İç eğitmenler birebir koçluk aldılar.

Sürecin sonunda gelişim alanlarını ve aksiyon planlarını da içeren rapor insan kaynakları ile paylaşıldı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.İç Eğitmen Yetiştirme Projesi

Hastalıkların erken teşhis edilmesi, önlenmesi ve tedavisi için birçok ürün ve hizmetin yaratıcısı olarak insan sağlığını ve yaşam kalitesini iyileştirme amacına yönelik birçok alanda katkı sağlamakta olan firma sektörünün önde gelen en büyük şirketlerindendir.

Proje Bilgisi

 • Firmanın müşterileri olan hekimlere, klinik çalışmaların eğitimini verecek çalışanları için eğitmen yetiştirme projesi kurguladık.
 • iç eğitmen adayları belirlendikten sonra mevcut yetkinliği düzeyini ölçümlemek için bir ön test uygulaması yapıldı.
 • Gelişim alanları ön test ile belirlendikten sonra projeyi yürütecek Eğitim Danışmanı ve Rehber Eğitmen Eğitimcinin Eğitimi içeriğini firma ihtiyaçlarına uygun hale getirdi.
 • Eğitim esnasında bol uygulama, video çekimi ve farklı bir odada Rehber Eğitmen tarafından yürütülen geri bildirimlerle İç eğitmenler birebir koçluk aldılar.
 • Sürecin sonunda gelişim alanlarını ve aksiyon planlarını da içeren rapor insan kaynakları ile paylaşıldı.  

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Liderlik Gelişimi Projesi

Merkezi İtalya’da olan ve 1926 yılında kurulan firma başlıca Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de operasyonları bulunan uluslararası bir ilaç grubudur. Dünyanın 135 ülkesinde ürünleri satılan firma üretim ve satış & pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra ar-ge faaliyetleri de yürütmektedir.

Proje Bilgisi

 • Eğitimler öncesi 360 derece Yönetim Gelişim Anketi ile tüm katılımcıların 20 Liderlik yetkinliğindeki mevcut seviyeleri belirlendi.
 • Her birine profesyonel koçlarımız tarafından verilen rehberlik seansları ile kendilerini bu yetkinliklerde hangi seviyede gördükleri ve birlikte çalıştığı ast ve üstlerinin onları nerede gördükleri ve nedenleri görüşüldü.
 • Sonrasında her ay 2gün olmak üzere toplam 3modül 6günden oluşan Etkin İnsan Yönetimi eğitimleri verildi.
 • Eğitim programı tamamlandıktan sonra tekrar Yönetim Gelişim Anketleri 360 derece gerçekleştirerek geldikleri noktalar belirlendi.
 • Son birebir rehberlik seansları ile güçlü ve gelişime açık yönlerine dair geri bildirimler verildi.
 • Gelişim noktaları için öneriler ve çeşitli ödevler paylaşıldı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Koçluk Becerilerini Geliştirmek - Global Eğitim Projesi

Global arenada, bilim insanları, araştırmacılar, üretim, ruhsatlandırma ve iletişim uzmanları, olarak farklı kademelerde, yaklaşık 32.000 çalışanı olan firma; yaşamı tehdit eden hastalıklardan kronik durumlara kadar, günümüzün sağlık sorunlarını çözmek için yeni yaklaşımlar geliştirmektedir.

Projenin amacı, bünyelerinde görev yapan hemşirelerin hastalara koçluk yaklaşımı ile hizmet vermeleri için gerekli koçluk tekniklerinin paylaşılmasıdır.

Proje Bilgisi

 • Globalde bulunan ve üst düzey yöneticilere yurt dışında verilen eğitim know-howlarının dia setleri ve kullanılan öğrenim araçlarının PDR International ünvanlı koçu ile paylaşıldı
 • Eğitim jargonlarına dikkat edilerek dia setlerinin Türkçe tercümeleri yapıldı ve konu bazında uygun aktivite ve videoların belirlenerek konuya bazında içeriğe entegre edildi.
 • Sunumun son hali İnsan Kaynakları ekibi ile paylaşılarak onay alındı.
 • Eğitim sonunda raporlar hazırlanarak kişilerin gelişmiş ve gelişime açık noktaları firmaya raporlandı. 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.