Kimya Sanayi

Performans Gelişimi Projesi

Kurum yaklaşık 21 yıldır Türkiye’de plastik sektörünün önemli oyuncularından biridir. 2013 yılı itibariyle, üretim tesisleri ve çalışanlar tek bir çatı altında toplanmıştır.

Liderlik geliştirme ve yetiştirme konusuna önem veren kurum, bir liderin şapkası altında sahip olması gereken 20 yetkinlik çerçevesinde, içerinde takip programı, ödev ve projeleri de kapsayacak şekilde eğitim konusunda PDR International’ı iş ortağı seçmiş ve yüksek memnuniyet oranı ile proje tamamlanmıştır.  
 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Kurum 30 yılı aşkın süredir, suni deri, ayakkabı tabanı, kauçuk, yapıştırıcı ve boya gibi farklı sektörlerde hammadde tedarik etmekte olup; Türkiye’nin ilk poliüretan sistemleri üreticisi olarak teknoloji ve Ar-Ge yatırımları ile müşteriye yüksek kalite standartları çerçevesinde özel çözümler sunmaktadır.

Kurum içi yapılan eğitim ihtiyaç analizi çalışması çerçevesinde, departman bazında ihtiyaçlar toplanarak farklı alanlarda eğitim projeleri gerçekleştirilmiştir. Kurum geneline özel yapılan eğitimci yetiştirme programı, birimler özeline indirilerek yapılan çalışan performansını geliştiren programlar yüksek memnuniyet oranı ile tamamlanmıştır.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

1976 yılında PVC stabilizatörleri ve çeşitli endüstriyel kimyasalların üretim ve pazarlamasını gerçekleştirmek üzere İzmir’de kurulan kurumumuz, bugün dünyanın önde gelen stabilizatör üreticilerinden bir tanesidir.

Kurumumuz, 40 yılı aşkın deneyimiyle, sürekli geliştirilen modern üretim tesislerinde kalsiyum/çinko ve kurşun bazlı stabilizatör ara ham maddelerinin birçoğunu kendi bünyesinde üretebilen, bu alanda dünyanın en ileri entegrasyonuna sahip kuruluşudur ve PVC stabilizatör üretiminin önde gelen markasıdır. PVC’nin dünyadaki kullanımının artmasıyla birlikte Kurumumuzda bu alandaki yelpazesini geliştirmiş ve stabilizatörlerin yanı sıra diğer katkı maddelerinin üretimini de gerçekleştirmeye başlamıştır. Kurumumuz her müşterisinin kendi istek ve ihtiyaçlarına yönelik özel olarak geliştirdiği ürünleri, istenen miktarda süratle üretir, entegre lojistik altyapısı sayesinde beş kıtaya hızlı bir şekilde ulaştırır.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Türkiye ve yakın çevresindeki ülkelere yüksek kalitede kimyasal ürünler tedarik eden öncü kurum, dünyanın önde gelen kimyasal üreticileri ile uzun süreli stratejik ortaklıklar kurarak ilaç, gıda, kozmetik, medikal ve diagnostik sektörlerine çok geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet vermektedir.

Eğitimin kişisel gelişimin en öneli adımı olan etkili sunum becerilerini geliştirme konusunda yapılan eğitim projesi yüksek memnuniyet oranıyla tamamlanmıştır. 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Kurum İçi Yetkinlik Geliştirme Kampüsü Projesi

1988 yılında kurulan firma, sektöre girdiği ilk yıllarda inşaat pazarı malzemelerinin ihtiyaç duyduğu beton katkıları, hazır harçlar ve su izolasyon malzemeleri alanlarında yüksek kaliteli ürünler geliştirmiştir. İnşaat malzemeleri konusunda edindiği tecrübe ve güçle inşaat boyalarını da ürün gamına dahil etmiştir. Bu noktada en büyük adımı, inşaat boyaları alanına Avrupa’nın en büyük boya markalarından biri ile teknolojik işbirliği yaparak atmıştır. Bu işbirliği hem kurum hem de Türk boya sektörü açısından dönüm noktası olmuştur. Böylelikle marka Avrupa’nın boya konusunda teknolojik zenginliğini Türk tüketicisi ile buluşturmuştur. “Kaliteli üretim yapan öncü ve yenilikçi marka” kimliği ile sürdürülebilir yatırımlar yapmıştır.

Projenin amacı, kurum içinde belirlenen 7 adet yetkinliğin altında yer alan 5 farklı seviyeye ayrılan çalışanların, yetkinlik bazında eğitimlerle desteklenmesi ve bu yetkinlikleri kendi seviyesi için belirlenen davranış kriterlerine döndürmesidir.

Proje Bilgisi

 • Kurum kendi içinde yetkinlik çalışması yaparak 7 adet yetkinliği çıkartmış ve her yetkinlik için 5 seviye belirlemiştir
 • Yetkinlikler ve seviye bazında davranış göstergeleri PDR International ile paylaşılarak proje taslağı oluşturulmuştur
 • Yetkinlik bazında belirlenen eğitim içerikleri seviye bazında davranış göstergelerine bağlanarak içerikler PDR International danışmanları tarafından oluşturulmuş ve firmanın İnsan Kaynakları Yöneticilerine demo sunumlar ile aktarılmıştır
 • Alınan ona neticesinde içerikler son haline getirilerek çalışanlara sunulmuştur
 • Eğitim sonunda raporlar hazırlanarak kişilerin gelişmiş ve gelişime açık noktaları firmaya raporlandı
 • LMS sistemi üzerinden 3-6-9 aylık periyotlar halinde gruplar özelinde takip sistemi geliştirilmiştir.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.İlk Kademe Yönetici Geliştirme Programı

Müşterimiz Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük toz boya üreticisi ve son 4 yıldır kendi alanında Türkiye’nin en büyük ihracatını gerçekleştirmektedir.

Bu projede müşterimizin mavi yakalı operatörlerinin ilk kademe yöneticileri ile birlikte çalıştık.

Projemizin amacı; ilk kademe yöneticilerin, yönetim kavramına bakış açılarını güncellemek, iş ve insan yönetiminde karşılaştıkları vakalar, zorlu durumlar ve meydan okumaları daha iyi yönetebilmelerini sağlamak, birlikte çalıştıkları ekipler ile nesil farkını ve iletişimi daha iyi yönetebilmeleri için araçlar ve teknikler paylaşmak, geri bildirim ve etkili performans değerlendirme becerilerini geliştirerek mevcut performansı ideal performansa taşımak olarak özetlenebilir.

2018’un ikinci yarısında başlayan projemiz 2019’un ilk çeyreğine kadar devam etti, modüller halinde kurguladığımız gelişim programımız ara ödevler ve modül arası takip programları ile katılımcı ve Kurum memnuniyeti açısından en yüksek seviyede tamamlandı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Liderlik Gelişimi Projesi

Türkiye ve bölgenin en güçlü temizlik ürünleri üreticilerinden olan firma 1972 yılında yurtiçi ve yurtdışı pazarlara kimyasal hammadde üretmek için %100 yerli sermaye ile kurulmuştur.

Projenin amacı, orta ve üst düzey yöneticilerin liderlik yetkinliklerinin mevcut durumunu belirlemek ve gelişimlerine katkı sağlamaktır.

Proje Bilgisi

 • Eğitimler öncesi 360 derece Yönetim Gelişim Anketi ile tüm katılımcıların 20 Liderlik yetkinliğindeki mevcut seviyeleri belirlendi.
 • Her birine profesyonel koçlarımız tarafından verilen rehberlik seansları ile kendilerini nerede gördükleri ve birlikte çalıştığı ast ve üstlerinin onları nerede gördükleri ve nedenleri görüşüldü.
 • Sonrasında her ay 2gün olmak üzere toplam 3modül 6günden oluşan Etkin İnsan Yönetimi eğitimleri verildi.
 • Eğitim programı tamamlandıktan sonra tekrar Yönetim Gelişim Anketleri 360 derece gerçekleştirerek geldikleri noktalar belirlendi.
 • Son birebir rehberlik seansları ile güçlü ve gelişime açık yönlerine dair geri bildirimler verildi.
 • Tüm süreç tamamlandıktan sonra programı yürüten eğitim danışmanımız üst yönetime projenin basamakları ve sonuçlara dair sunum paylaştı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.