Lastik Üretim

Performans Gelişimi Projesi

Kurumumuz dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden biridir ve dünyanın birçok bölgesinde faaliyet göstermektedir. Alt kuruluşları ve ortakları ile birlikte Kurumumuz pek çok kullanım amacına yönelik lastikleri geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır.

Kurumumuz’un 22 ülkede 49 tesisi bulunmaktadır.

Kurumumuz bünyesinde yaklaşık 66,000 kişi çalışmaktadır.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Duygusal Zeka Gelişimi Projesi

Müşterimiz, Japonya merkezli, ağırlıklı olarak lastik üretimi ve satışı alanlarında faaliyet gösteren küresel bir şirkettir.

Proje Bilgisi

 • Şirket yöneticilerinin liderlik becerilerini geliştirmeleri için özel dizayn edilmiş yaşayarak öğrenme programları belirli aralıklarla hayata geçirildi.
 • Takım ruhunu geliştirmek, iç iletişimi arttırmak ve koordinasyonu daha etkin hale getirmek adına farklı oyunlar oynandı.
 • Outdoor oyunla öğrenme eğitimlerinin devamı olarak hayata geçirilen sınıf eğitimlerinde, duygularını tanıma, birbirinden ayırt etme ve davranışlarını buna göre düzenleme konusunda da yetkin bir bilgi düzeyine sahip oldular.
 • Başkalarının duygu, düşünce ve hassasiyetlerini anlamayı ve yönlendirmeyi öğrendiler.
 • Çatışmaların arkasındaki duygusal nedenleri analiz edebilip çatışma kaynaklarını çözümleme konusunda uygun strateji ve teknikleri kullanabilir hale geldiler.
   

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Liderlik Gelişim Projesi

Müşterimiz, satış adetlerine göre dünyanın en büyük beş uluslararası lastik üreticisinden biridir. Yüksek teknolojisiyle premium segmentin lideridir. Dünyanın dört kıtasında yer alan 19 fabrikasıyla 160'tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. "Yeşil Performans" stratejisine bağlı olarak çalışan kurum her zaman Ar-Ge çalışmalarına odaklanmış, ürün ve hizmetlerinde üstün kalite ve teknolojiden ödün vermeden çevresel duyarlılığın en iyi örneğini sergilemiştir. 2011 yılında kurum ile yaptığımız görüşmeler sonrasında tüm direktör, müdür ve şeflere yönelik kurumun liderlik modelinin aktarıldığı bir gelişim projesi hazırlanması ve 3 yıla yayılan bir süreçte gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Proje Bilgisi

 • Programın tasarlanması öncesinde kurum üst yöneticileri ve PDR International danışmanları tarafından yol haritası oluşturuldu,
 • Liderlik Modelinin tüm dünyada kurumun temsil edildiği ülkelerle aynı standartta verilmesi planlandı. Bu nedenle PDR International Eğitim Danışmanları liderlik modelinin eğitimini almak için müşterimizin yurtdışındaki eğitim merkezinde özel bir eğitim programına katıldılar.
 • Yoğun bir eğitim ve çalışma süreci sonrasında Liderlik Modeli kurum süreçlerine adapte edildi ve modüler yapıda sürecek bir program özel olarak tasarlandı.
 • Tüm müdür, şef ve direktörlere 360 derece ölçümleme uygulaması gerçekleştirildi. Ayrıca tüm danışmanlarımız kurumun sertifikalı koçları olarak görev yaptılar.
 • 360 derece ölçümleme uygulaması sonrasında çıkan kişi bazında raporlar danışmanlarımız tarafından analiz edildi ve eğitim programları sonrasında kişi bazında koçluk süreçleri yürütüldü.
 • Liderlik Gelişim programının 1. Modülü tamamlandıktan sonra 2. Modül öncesinde tekrar 360 derece ölçümleme yapılarak gelişim alanları belirlendi ve programın devamı özel olarak tasarlandı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.