Mobilya / Dekorasyon

Performans Gelişimi Projesi

Müşterimiz; "yüksek kalitede mobilya mimarisi"ni yaratmak üzere, fikirleri, standartları, tasarım konseptlerini bir araya getiren, kırk yılı aşkın deneyimle edindiği yaygın itibara sahip bir şirketler grubudur. Türk mobilya sektöründe varlığını tasarım, üretim, mağazacılık aşamaları ile bir bütün olarak sunan müşterimiz "Çevre Beratı" sahibidir.

Proje Bilgisi

 • Başlangıç noktamız inovasyon kavramını çalışanlara yeniden hatırlatmak ve yeni fikirlerin sürekli yeşermesini sağlayacak ortamı desteklemek olarak tanımlandı.
 • İnovasyon ve yenilikçilik konusunda bulunduğumuz ve ulaşmak istediğimiz nokta arasında bir yolculuk olarak değerlendirebileceğimiz bu projede ilk adım saha çalışması ile başladı,
 • Geçmişte kurumda planlanan kimi hayata geçmiş kimi beklemeye alınmış inovasyon projeleri incelendi.
 • Projenin model paylaşmak ve yenilikçi ortamın yeşereceği atmosferin desteklenmesi konularına odaklanmasına karar verildi.
 • Bu amaçla mevcut durum analizi yapıldı, üretim ve yönetim ofisleri arasındaki koordinasyon sağlandı ve projenin formatına karar verildi.
 • Tüm fabrika çalışanları, operatörler ve ilk kademe yöneticiler ile diğer çalışanların birlikte karma gruplar halinde katıldıkları seminer programlarında inovasyon ortamını deneyimlemeye dönük bir atmosfer yaratıldı.
 • Seminer programlarının takibini içerde kurulan odaklı proje takip grupları yaptı ve projenin başında belirlenen ana amaca ulaşıldı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Kurumsal Gelişim Projesi

Türkiye’nin büyük gruplarından birinin çatı firması olarak kurulmuş ve lüks perakende alanında hizmet vermekte olan bir kurumdur. Mobilya, ev tekstil, ev aksesuar, lüks marka giyim gibi farklı yabancı markları çatısı altında barındırmaktadır.

Proje Yönetici seviyesi ve çalışan seviyesi olarak 2 farklı kademe çalışanları için planlanmıştır. Çalışanlar için, mağaza içinde ekip iletişimi ve müşteri ile satış süreçlerinin iletişiminin yönetimi olarak ele alınmıştır. Yönetici tarafında ise hem mağazada ekip yönetimi hem de mağazaya gelen müşteri yönetimini desteklemek amacıyla içerikler dizayn edilmiştir.

Proje Bilgisi

 • Belirlenen mağazalarda gizli müşteri olarak saha ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.
 • Saha ziyaretleri sonucunda eğitimlerin içerikleri revize edilerek mağaza yöneticilerinin katılımı ile demo sunum yapılmıştır.
 • Mağaza çalışanlarından belirlenen grupla odak grup çalışması yapılarak beklentiler netleştirilmiştir.
 • Eğitim sonunda raporlar hazırlanarak kişilerin gelişmiş ve gelişime açık noktaları firmaya raporlanmıştır.

Ölçme ve Değerlendirme Araçlarımız ile ilgili detaylı bilgi için http://www.pdrinternational.com.tr/pages?name=our-assessment-and-evaluation-tools linkini tıklayın.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.