Sağlık

Hasta Hizmetleri Gelişim Projesi

Müşterimiz, 1995 yılından bu yana Türkiye'de hastanecilik alanında faaliyet gösteriyor ve 15 hastane, 2 Hastane Kompleksi ve 2 Tıp Merkezi ile toplam 19 hizmet merkezinde 9000 çalışan ile hastane sektöründe ülkemizin önde gelen kuruluşlarındandır. Kalite prensipleri gereği hasta ve hasta yakını memnuniyetini en üst seviyede tutma çabasını çalışanlarının her düzeyde eğitim programları ve danışmanlık hizmetleri ile destekleyerek sürdürmektedir. PDR International çözüm ortaklığında gerçekleştirilen, Hasta Hizmetleri ve Hemşirelik Hizmetleri çalışan ve yöneticileri başta olmak üzere tüm çalışanların katıldığı projenin amacı, hasta ve hasta yakını memnuniyetini artırmak, zorlu durumlarla başa çıkmak için çalışanlara pratik ve hemen uygulanabilir araçlar sağlamak ve hastanenin hizmet kriterlerinin tüm çalışanlarca en etkin şekilde uygulanmasını desteklemek olarak belirlendi.

Proje Bilgisi

  • Ön çalışması adanmış bir danışman grubu tarafından yapılan bu projede zaman zaman "gizli müşteri" adımları da gerçekleştirildi. Bu sayede eğitim etkinliği ölçümünü de içine alan proje yapılandırıldı.
  • Hastanenin devamlılık arz eden çalışma döngüsü nedeniyle uzun süreli eğitim programlarına katılmaları mümkün olmayan çalışanlar için her hafta ½ günlük programlar ve 4 ay süren bir gelişim projesi yapılandırıldı.
  • Her katılımcının her modül sonunda aksiyon planlarını yöneticisi ile paylaştığı bir takip mekanizması da projenin içine yerleştirildi ve böylece öğrenilenlerin kısa zamanda hayata geçirilmesi için küçük ama etkili bir teşvik adımı yaratılmış oldu.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Global Eğitim Projesi

Gelişmiş kapasitesiyle, dünyanın en büyük sağlık sorunlarını hedef alan global bir biyofarmasötik ilaç şirketi olarak 2013 yılında kurulan şirket, bugün ve gelecekte karşı karşıya olacağımız en büyük sağlık sorunlarını çözebilmek; çığır açan yeni ürünler keşfetmek, geliştirmek ve hastalarına sunmak için gerekli istikrar, kaynak, uzmanlık ve tutkuya sahiptir.

İlaçları 175’den fazla ülkede kullanılmakta, 29.000’den fazla kendini hastaya adayan çalışanı bulunmakta ve milyonlarca kişi onlar sayesinde daha iyi yaşam sürmektedir.

Proje Bilgisi

  • Türkiye’nin büyük holdinglerinden biri çatısında yer alan sağlık grubu ile işbirliği yaptılar.
  • Bu noktada ilaç şirketinin çalışanları yurt dışında aldıkları eğitimi işbirliği yaptıkları şirketin hemşirelerine koçluk bakış açısı ile aktarmak istedi.
  • Kurum global sunumu, rol çalışmaları ve know-how aktarımlarını yaptı.
  • İlgili katılımcılarla birebir görüşme yapılıp ek beklentiler alındı.
  • İçerik, Türkiye vaka örnekleri ile birleştirilip sun haline getirildi ve eğitim gerçekleştirildi.
  • Eğitim sonrasında katılımcının performansının da özet olarak paylaşıldığı eğitim raporları hazırlandı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.