Teknoloji

Y Kuşağını Anlamak ve Yönetmek

Kurulduğu günden bu yana teknolojideki uzmanlığı, operasyonel verimliliği, farklı finansal çözümleri, güçlü dağıtım zinciri ve IT altyapısı ile iş ortaklarının daha verimli, daha kârlı ve rekabetçi olmaları hedefi ile çalışmakta olan firma 40’ı aşkın küresel markanın Türkiye dağıtıcılığını yapmaktadır.

Proje Bilgisi

 • İş yerinde farklı kuşakları ve bu kuşakların farklı çalışma alışkanlarını tanımlayabilmeleri, çatışma noktalarını anlayabilmeleri ve bu çatışmaları fırsatlara dönüştürebilmeleri için beceri geliştirdiler.
 • Farklı motivasyon kaynaklarını ayırt edebilip güven oluşturmanın kritik adımlarını kavrayabildiler.
 • Yönetim faaliyetini yürütürken doğru adımları keşfedebildiler.
 • Genç çalışanların performansını en doğru şekilde başarıya yönlendirmenin yollarını anladılar.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Liderlik Gelişim Projesi

Kurum, optik ve opto elektronik alanlarında faaliyet gösteren uluslararası anlamda lider bir teknoloji şirketidir. Müşterileri için endüstriyel metroloji ve kalite güvencesi, yaşam bilimleri ve malzeme araştırmaları için mikroskopi çözümleri, oftalmoloji ve mikrocerrahide teşhis ve tedavi için medikal teknoloji çözümleri geliştirmekte, üretmekte ve dağıtmaktadır.

Global verilen eğitimleri ve kurum kültürünü destekleyici nitelikte eğitim projelerine çalışanları için önem veren bir kurumdur. Bu yıl kurum kültürünün üstten alta yayılması prensibi ile eğitim projeleri kurum liderleri ile başlamıştır. Çalışanı geliştiren ve kurumu ileriye taşıyan geri bildirim modellerinin irdelendiği eğitimler çalışan seviyesi ile devam etmektedir.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Şirket Birleşmesi Sonrası Yönetici Gelişim Programı

İş ortağımız olan firma, lokal olarak bilişim teknolojileri ve tasarımı, veri bütünlüğü ve süreç analizi konularında lider olan firma SAP süreçlerinde sağladığı alternatifli çözümler ile sektörünün öncü kuruluşlarından biridir. Türkiye’deki büyük firma ve holdinglerin yanı sıra KOBİ’lere de sektörel hazır içerikli çözümler üretmektedir. Halihazırda da uluslararası vizyonuyla süreçleri bu bakış açısı ile sürdürmektedir.

Proje, aynı sektörde faaliyet gösteren üç şirketin birleşmesi sonucunda atanan yöneticilerin yeni kurum kültürüne adapte olabilmesi ve ekiplerini buna göre yönetebilmesi için kuurmsal bir yönetim anlayışı oturtmak amacıyla kurgulanmıştır.

Proje Bilgisi

 • İnsan Kaynakları ekibi ile birlikte detaylı bilgilendirme toplantısı yapıldı ve süreçlerle ilgili bilgi alındı.
 • Yöneticiler ile odak grup toplantısı yapılarak beklentileri alındı ve İnsan Kaynakları ekibine raporlanarak bilgilendirildi.
 • Yöneticilere “Yönetim Gelişim Anketi” online yapıldı ve kişi bazında rapor çıkartıldı; çıkan veriler eğitim içeriğine yerleştirildi.
 • Son haline getirilen eğitim diaları firma ile demo sunum yapılarak paylaşıldı ve onay alındı.
 • Eğitim sonunda raporlar hazırlanarak kişilerin gelişmiş ve gelişime açık noktaları firmaya raporlandı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Türkiye’nin önde gelen kurumlarına Danışmanlık, Sistem Entegrasyonu ve Proje Yönetimi hizmetleri sunmak amacıyla 2011 yılında kurulan firma, kurumlara finansal hizmetlerden dijital çözümlere kadar geniş bir alanda; analiz, sistem tasarımı ve entegrasyonu, yazılım, test ve proje yönetimi konularında hizmet veriyor.

Proje Bilgisi

 • Her kademeden çalışanlarının performans gelişimine katkı sağlamak isteyen firma yetkilileri ile çalışanlar için bir Eğitim İhtiyaç Analizi yaptık. 
 • Bu ihtiyaçlara karşılık gelecek eğitim içeriklerimizi oluşturduk ve firma ile paylaştık. 
 • Toplam 8 modülde gerçekleştirilen eğitimler sonunda katılımcılar, ilk izlenim oluşturmada profesyonel imajın önemini ve profesyonelliğin 5 Boyutu ile ilgili bilgi sahibi oldu. 
 • Yazılı iletişimi etkin kılacak temel yaklaşımın, düzenin ve tarzın nasıl olması gerektiğini öğrendi.
 • Zamanını etkin bir biçimde planlayarak daha verimli ve etkili çalışma alışkanlıkları geliştirdiler.
 • Problemin kök nedenlerini bularak çözümler üretip geliştirmeyi öğrendi.
 • Yenilikçi düşünme tekniklerini öğrenip, kişisel inovasyon becerilerini geliştirmek için teknikler öğrendiler.
 • Zihin haritaları yapmayı ve anahtar kelime seçmeyi öğrenerek not tutma, sunum, eğitim hazırlama, film ve kitabı hafızaya kaydetme, organizasyon yapma ve değerlendirme yapma becerilerini geliştirdiler.
 • Etkileme için püf noktaları ve iknanın psikolojisini öğrendiler.
 • Farklı insanların farklı iletişim tarzları olabileceğini öğrenerek, bu tarzların diğerlerini nasıl etkilediğini anladılar.
 • Sürecin sonunda gelinen nokta İnsan Kaynaklarına raporlandı. 

 

 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Liderlik Gelişimi Projesi

Merkezi İstanbul’da olan müşterimiz, güçlü tecrübesi ve bilgi birikimi ile bankalara, bireysel emeklilik ve sigorta firmalarına, finansal kiralama şirketlerine, operatörlere, hava yolları firmalarına ve sektörlerinde önde gelen diğer firmalara kendi markası olan ve distribütörlüğünü yaptığı yazılım çözümlerini ve entegrasyon hizmetlerini sunmaktadır. Yazılım ve hizmet gelirleri bazında Doğu Avrupa’nın en büyük bilişim şirketlerinden biridir. Şirket, finans ve bankacılık, kamu ve endüstri de dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlere yönelik çözümler üzerine uzmanlaşmıştır. 13 ülkede 1500’den fazla çalışana sahiptir.

Orta ve üst düzey yöneticilerine yönelik gelişim projesi kapsamında yolları PDR International ile kesişen müşterimiz eğitim öncesi ölçümleme, her biri 2 günden oluşan toplam 3 aylık bir sürede bilgi beceri yoğun bir eğitim planı ardından tekrar ölçümleme ile katılımcıların geçirdiği aşamayı anbean takip etmiştir.

Proje Bilgisi:

 • İnsan Kaynakları departmanının belirlediği ölçütlerde yöneticiler 360 derece ölçümlemeye tabii tutulmuşlardır. Yönetim Gelişim Anketi dediğimiz 20 farklı başlıkta yönetim becerilerini ölçen anketimiz sonucunda her bir katılımcı için 36 sayfalık bir rapor çıkmıştır.
 • Bu raporlar eşliğinde ICF onaylı koç olan Eğitim ve Performans Geliştirme Danışmanımız Etkin İnsan Yönetimi eğitiminin içeriği çıkan raporlara göre yeniden planlayarak öne çıkaracağı başlıkları belirledi.
 • İnsan Kaynakları ile paylaşılan içeriğin onayının ardından eğitimlere başlandı.
 • Eğitim sonrasında tekrarlanan ölçümleme ile eğitim ile beraber gelinen nokta tespit edildi ve müşterimize raporlandı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.