Tekstil

Performans Gelişimi Projesi

Kurum, tekstil ve hazır giyim sektöründe, tasarım, üretim ve pazarlama alanında faaliyet gösteren grup şirketinin iştiraklerinden biridir. 10dan fazla şirketi ve 5500 kişiden fazla çalışanı ile, yüksek kalitede ve standartlarda üretim yapmaktadır.

Bulundukları sektör gereği fazla sayıda teknik proje yürüten ve sektöre özel eğitimler veren şirket; kendi içinde iç eğitmen kadrosu oluşturarak kurum dinamiklerine özel iç eğitimler gerçekleştirmektedir. PDR International olarak söz konusu eğitmenlerin yetiştirilmesinde destek vermekten gurur duyduk. Projemiz yüksek memnuniyet oranı ile tamamlanmıştır.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Gücünü denim köklerinden alan Kurumumuz, uluslararası bir hazır giyim ve aksesuar markasına dönüşerek üstün kaliteli ürünlerini “perfect fit” felsefesiyle ileriye taşımaya devam ediyor. Perfect Fit, müşteri ihtiyaçlarını anlama, yakından izleme ve müşteriye fiyatını hak eden ürünler sunmaya imkân veriyor.

Denim sektöründe inovasyona dayalı premium ürünler geliştirme yetkinliği, Kurumumuz'u uluslararası jean pazarının üst segmentine taşıyan diğer bir faktör. Denim alanındaki teknoloji gelişimi ve inovasyonun dünya çapındaki öncülerinden biri olması, kalite ve fiyat seviyesini belirlemede Kurumumuz'a güç katıyor.

 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Marmara Şirketler Grubu, kurulduğu 1984 yılından beri bulunduğu sektörlerdeki uzmanlığı, tecrübesi ve yatırımlarıyla ses getirmiş, yenilikçiliği ve kalitesiyle itibarı yüksek şirketlerden oluşmaktadır.

Marmara Şirketler Grubu, bünyesinde bulundurduğu; Türkiye’nin en yüksek iplik boyama kapasitesine sahip Marmara Pamuklu Mensucat ve 2005 yılından beri faaliyet gösteren Marmara Enerji Santrali'nin ardından, dünya standartlarında temizlik kâğıdı üretmek, ülkemizdeki hijyenik ve sağlıklı kâğıt malzemesinin kullanımını artırmak ve gelişen Türkiye pazarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2004 yılında temizlik kağıtları sektörüne yatırım kararı alarak, 2005 yılında Çorlu’da kurumumuzu kurmuştur.

2007 yılında kâğıt ve konverting (kâğıt bobinden tüketim grubu ürüne dönüştürme) tesisi ile faaliyete geçen toplamda 100.000m2’lik bir alanda kurulmuş olan kurumumuz, 2012 yılı ocak ayında tamamlanan yeni yatırımıyla, kâğıt üretiminde 150.000 ton kapasiteye ulaşarak, sadece Türkiye’nin değil, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerinde tek kampüs altındaki en büyük kâğıt üretim tesisi olmuştur.

Kurumumuz en son teknolojilerle ürettiği yenilikçi, kaliteli ve iddialı ürünleriyle Türkiye temizlik kâğıdı pazarında lider olmayı hedeflemektedir.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Kurum, boya hammaddeleri ithalatında ve ihracatında, uluslararası alanda aldığı distribütörlüklerle, Türkiye'nin önde gelen firmalarından biri olmuş; pazar liderliği konumu ile ürün çeşitliliğini ve ürün kalitesini ön planda tutmaktadır.

Takım çalışmasının önemine inanan kurumun eğitim projeleri tümden gelim kavramından yola çıkarak; takım içinde kurum kültürü oluşturma ve benimseme ile başlamış sonrasında departmanlar bazında belirlenen ihtiyaçlara yönelik programlarla devam etmiş ve etmektedir. 

 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Kurumumuz, küresel ortakları ve güçlü tedarikçi ağı ile birlikte, Türkiye ve dünyanın önde gelen markaları için yüksek hacimli, zaman odaklı, moda akımlarını takip eden koleksiyonların tasarlanması ve ileri teknolojiyle üretilmesindeki uzmanlığını, yalın yönetim anlayışı ile sürekli olarak ileriye taşımaktadır. Toplam üretim kapasitesi aylık ortalama 2.000.000 adettir.

Fortune ve İstanbul Sanayi Odası (İSO), Kurumumuzu en büyük şirketler arasında sıralamıştır. İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) ve İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) da faal bir üyesidir.

Kurumumuz, hazır giyim ve konfeksiyon sektöründeki deneyimli profesyonelleri bünyesinde barındırır. Her üst düzey yöneticiye rehberlik eden girişimci yaklaşım, coğrafya ve ürün yelpazesine ilişkin derin bilgiler; Kurumumuzun sürekli yükselen büyüme ve başarısında etkili olan güçlü ve yetenekli bir ekibin alt yapısını oluşturur.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Performans Gelişimi Projesi

Kurumun kökenleri Almanya’ya dayanmasına rağmen biz global bir kurumuz. Dünyanın her yerinde toplam 57.000 çalışana sahibiz. Bu çalışanlar 100 farklı milletten olup, bizim küresel merkezimiz Herzogenaurach/Almanya’da çalışmaktadırlar. Her yıl bağımsız üretim partnerlerimizle 900 Milyon spor ve spor yaşam stili ürünleri üretiyoruz.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Liderlik Gelişim Projesi

2003’ten beri Birleşmiş Krallık, İspanya, Fransa, Almanya ve Avrupa’nın geri kalanındaki ana perakendecilerin ve markaların partneri olan firma dizayn sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesi ve İstanbul, Londra, İspanya’daki stüdyolarıyla bay, bayan ve çocuklara yönelik güçlü kategoriler üretmektedir.

Proje Bilgisi

 • Şirket yöneticilerinin etkin takım liderliği konusunda gelişim taleplerine istinaden eğitim programları tasarlandı.
 • Liderlik eğitimleri çeşitli uygulamalar ile hayata geçirildi.
 • Takım liderliği konusunda workshop tasarlandı ve 2 gün boyunca aktiviteler ile beceri geliştirildi.
 • Program sonrası görüş ve önerilerin belirtildiği detaylı rapor İK ile paylaşıldı.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.İç Eğitmen Yetiştirme Projesi

İç Eğitmen Yetiştirme Programı Projesi

Yılda elli milyon adede yaklaşan üretim yapan tekstil sektörünün öncü firmalarından olan Müşterimiz 2000 yılında Triko üretimi yapmak amacıyla ünlü bir markanın iştiraki olarak kurulmuştur.
2011 yılında yapılan yatırımlarla depolama kapasitesi ve bant sayısı genişletilmiş ve aynı yıl İstanbul Lojistik Üssü kurulmuştur. 2017 yılında Avrupa’nın önemli bir ülkesinde dokuma üretim fabrikası ile kendi alanındaki stratejik önemini devam ettirmektedir.

Müşterimiz yaşadığı büyüme trendi sırasında çalışan memnuniyeti ve gelişimine destek olacak eğitim yatırımları ile gelişime verdiği önemi ortaya koymuştur. İç eğitimci yetiştirmek için yolları PDR International ile kesiştikten sonra uzun soluklu bir projeye birlikte imza atmışlardır.

Proje bilgisi:

 • Müşterimiz iç eğitmen adaylarını kendi içinde belirledi ve bu adaylar için bir ön test uygulaması yapıldı.
 • Gelişim alanları ön test ile belirlendikten sonra projeyi yürütecek Eğitim Danışmanı ve Rehber Eğitmen öncülüğünde Eğitimcinin Eğitimi içeriği firma ihtiyaçlarına uyumlandı.
 • Eğitim esnasında bol uygulama, video çekimi ve farklı bir odada Rehber Eğitmen tarafından yürütülen geri bildirimlerle İç eğitmenler birebir koçluk aldılar.
 • Sürecin sonunda gelişim alanlarını ve aksiyon planlarını da içeren rapor insan kaynakları ile paylaşıldı.   

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Çalışan Memnuniyeti ve Bağlılığı Anketi Çalışması

1977 yılında beri tekstil sektöründe faaliyet gösteren firma, Türkiye operasyonundaki 3 fabrikası ile aylık 800.000 adet üretim kapasitesine sahip olup birçok dünyaca ünlü markanın üreticiliğini yürütmektedir.

Projenin amacı, 3.000’in üzerinde çalışanlarının şirkete olan bağlılık seviyelerini ölçmek, memnun oldukları ve gelişmesini bekledikleri konuların önem düzeyine göre ortaya çıkması sonucu aksiyon planları oluşturmaktır.

Proje Bilgisi

 • 4 farklı lokasyondaki mavi ve beyaz yaka çalışanlar için ayrı soru setleri hazırlandı, firmanın onayına sunuldu.
 • Mutabakat sağlanması sonucu beyaz yaka çalışanlara online, mavi yaka çalışanlara ise her bir lokasyonda dağıt & topla tekniği ile anketler uygulandı.
 • Tüm anketler analiz edilerek her bir başlık için raporlar hazırlandı ve firmayla paylaşıldı.

Ölçme ve Değerlendirme Araçlarımız ile ilgili detaylı bilgi almak için http://www.pdrinternational.com.tr/pages?name=our-assessment-and-evaluation-tools linkini tıklayın. 

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.