Üretim / Sanayi

Yazılı İletişimde Etkin Yaklaşımlar

Kurulduğu günden bu yana vana üretiminde kaliteyi ve müşterilerine verdiği taahhütleri yerine getirmeyi kendisine ilke edinmiş, sektörün öncü firmalarından olan kurum sağlam adımlarla yoluna devam etmektedir.

Proje Bilgisi

  • İş yerinde anlamaya ve anlaşmaya dayalı bir iletişim zeminine sahip olabilmek için, iletişimde anahtar rolü oynayan beceriler konusunda yetkin bir düzey kazandırmak amaçlı program ile katılımcılar,
  • İşyerinde yazılı iletişimi etkin kılacak temel yaklaşımın, düzenin ve tarzın nasıl olması gerektiğini öğrendiler.
  • Yazma becerilerini geliştirdiler.
  • İşyerinde; mektup, dahili bellek, e-posta ve raporlar aracılığı ile başkalarına bilgi aktarırken öğrendikleri basit ve pratik teknikleri kullanmaya yöneldiler.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.Teknik Eğitimin Güncellenmesi Programı

Müşterimiz Türkiye’nin önde gelen gıda üretici ve ihracatçılarından biri, Holding ve bağlı kurumları ile 2011’den bu yana birlikte çalışıyoruz.

2018 yılında dahili eğitimciler ile özel tasarım bir program üzerinde çalıştık.  Projenin amacı; dahili eğitimcilerin operatörler için hazırladığı mevcut mesleki eğitimin güncellenmesi ve katılımcı dostu bir yaklaşım ile zenginleştirilmesi idi.

Bu amaca ulaşabilmek için öncelikle mevcut eğitimi yerinde inceledik, gelişme alanlarına dair notlar aldık, eğitimcilerin ve katılımcıların beklentilerini netleştirmek için kısa ve odaklı grup çalışmaları tasarladık, elde ettiğimiz çıktıları analiz ettik.

Mevcut eğitimin mesleki ve teknik olarak gerekli mesajları güvenle vurgulayacak şekilde güncellenmesi, görsel malzemelerin en uygun grafikler ile zenginleştirilmesi, eğitim akışının hem ana mesajları kapsayacak hem de katılımcılara değer teşkil edecek yeni bir akış ile tasarlanması için çalıştık. Eğitim içinde kullanılan oyunu yeniden düzenledik ve daha keyifli bir hale getirdik.

Dahili eğitimciler ile yeni beceriler üzerinde çalıştık ve birebir koçluk yaptık, bu sayede eğitimciler; yeni anlatım biçimleri, cazip ve güncel örnekler, alan kullanımı, iletişim ve beden dili, yaratıcı aktivite ve oyunlar geliştirmek, görsel malzeme hakimiyeti, ilgiyi canlı tutmak ve soru ve cevapların etkin yönetilmesi gibi alanlarda  uygulama ve geri bildirim ağırlıklı bir çalışma ile becerilerini keskinleştirme fırsatı buldular.

İlgili eğitimleri incelemek için tıklayın.