Program Hakkında:

Hayatımızın hemen her alanında müzakere içindeyiz. Farklı konu ve kişilerle yaptığımız müzakerenin kapsamı ve güç dengeleri değişebilir ama müzakere gerçeğinin hayatımızda kapsadığı ve etkilediği alan yadsınamaz.

Müzakerelerimiz bazen müşterilerimiz ile bazen tedarikçilerimiz ile bazen proje ortaklarımız ile bazen aile bireylerimiz ile olabiliyor. Tümünde ortak nokta şu ki; hedeflerimize ulaşmak, kendi şartlarımızı belirlemek, sınırlarımızı netleştirmek veya başkalarına yardım etmek istiyorsak müzakere becerilerimizi geliştirmeliyiz.

Başarılı müzakereler için hazırlık, süreç ve sonrasının iyi planlanması ve yürütülmesi gerekir. Müzakere Performansını Artırmak eğitiminde; etkili müzakere için farkındalık ve beceri düzeyinde gerekli tüm teknik ve bilgi paylaşımını yapıyor ve katılımcıların kendi müzakere stillerini ortaya çıkarmalarına destek olacak analizler uyguluyor ve öğrendiklerini hemen uygulayabilmeleri için vaka ve senaryolar ile eğitimi destekliyoruz. 

Kazanımlarınız:

 • Müzakereye hazırlık için gerekenleri anlayacak
 • Kendi müzakere tarzını ve karşı tarafın tarzını belirleyebilecek
 • Müzakere esnasında gerekli iletişim becerilerini kullanabilecek
 • Güven yaratma konusunda mesafe kat edecek
 • Müzakere veya uyuşmazlık sürecinde olası itirazları birer fırsat gibi algılayıp tatmin yaratabilecek
 • Her iki tarafın da kazançlı çıktığı müzakere bilincini benimseyip uygulayabileceklerdir

Katılımcı Grubu: İşleri gereği çeşitli müzakere platformlarında bulunan ve ilkeli müzakere için yaklaşım ve teknikleri öğrenmek isteyen çalışanlar

Süre: 2 gün yüz-yüze ya da on-line seçeneğiyle

Program Başlıkları:

 • Müzakere Stilinizi Tanıyın
  • Güçlü ve Gelişime Açık Yönleriniz
  • Karşı Tarafın Müzakere Stilini Anlamak
 • Müzakere için Kritik Beceriler
 • Müzakerede Üç Adım
  1. Müzakere Öncesi Hazırlık
  2. Müzakere Sırasında İletişimsel Beceriler
  3. Müzakere Sonrası

Bütünleşik Eğitim Metodolojisi: Programlarımız öncesi, sırası ve sonrasında katılımcılarımız ile ön-test, makale, video linkleri, son-test ve kitap önerileri paylaşılmaktadır. Proje bazlı süreçlerde, LMS portalımız veya Mobil Akademimiz üzerinden kişi bazında gelişim süreci takip edilebilmektedir.

Program Dökümanı: Program sonrası kişilere eğitimlerde anlatılan konuların özetini içeren katılımcı rehberi on-line olarak gönderilmektedir.

Program Stili:

Programın beklentilerinizi tam olarak karşılayabilmesine yönelik içerik ve süre seçiminizi kolayca yapabilmeniz için her modülde katılımcıların edinecekleri beceri, yetkinlik ve davranış değişikliklerini detaylarıyla paylaşabiliriz. Bu konuda lütfen bizimle info@pdrinternational.com.tr e-posta adresinden temasa geçin.

Program, diğer tüm PDR Group şirketlerinin eğitimleri gibi 4 Aşamalı Kirkpatrick Eğitim Ölçümleme Modeli çerçevesinde hazırlanmıştır.

Performans Gelişimi eğitimlerine dönmek için lütfen tıklayınız.