Eğitim Hakkında:

İş yükü ile başa çıkarak, beynin potansiyelinden daha fazla faydalanmanın yollarını öğrenerek, kişisel motivasyonu ve hedef odaklı çalışma prensiplerini iş ve özel hayatta daha verimli kullanarak, daha başarılı, daha keyifli, daha mutlu ve daha sonuçlara odaklı bir hayat yaşamak için farkındalık, bakış açısı ve teknikler kazandırmaktır.

"Aşırı bilgi yükü” günümüz çalışanlarının karşılaştığı en büyük zorluk. Bu bilgi patlaması ve sürekli artan verimlilik baskısı daha hızlı öğrenmeyi, daha kısa zamanda ve daha az stresle, daha çok bilgiyi işlememizi sağlayacak teknikler geliştirmeyi zorunlu kılıyor.

Bu eğitim beynin her iki yarı küresini etkin şekilde kullanmanızı sağlayacak zeka dostu teknikleri öğretiyor. Bu program, hafıza güçlendirme, etkin dinleme, anlayarak hızlı okuma, zihin haritalama modüllerini kapsıyor.

Daha akıllı çalışarak günümüz toplumunun en değerli kazanımlarını hedefliyoruz: zaman, verimlilik ve daha keyifli bir hayat. Bu program ile katılımcılar,

 • Zihin haritaları yapmayı ve anahtar kelime seçmeyi öğrenecek dolayısıyla not tutma, sunum, eğitim hazırlama, film ve kitabı hafızaya kaydetme, organizasyon yapma, değerlendirme yapma konusunda fark yaratacaklar
 • Hafızada tutma teknikleri öğrenecekler, sayılar ve bağlantı kurma, isim hatırlama teknikleri ile yaşamlarına kolaylık getirecekler
 • Etkin dinlemenin önemini kavrayacaklar ve belki de hayatlarındaki ilk dinleme eğitimini alacaklar
 • Okuma hızlarını öğrenecekler ve hızlı okuma teknikleri ve göz alıştırmaları konusunda bilgi sahibi olacaklar
 • Yabancı dilde kelime ezberlemenin yöntemini öğreneceklerdir

Hedef Kitle: Tüm çalışanlar ve yöneticiler

Süre: 2 Gün

İçerik: Programın akışı ve içindeki modüller aşağıdaki gibidir:

 • İs Zekâsı Neden Gerekli?
 • Birinci Modül: İnsan Beyni
 • İkinci Modül: Hafızayı Güçlendirmek
 • Üçüncü Modül: Zihin Haritaları
 • Dördüncü Modül: Etkin Dinleme
 • Beşinci Modül: Anlayarak Hızlı Okuma
 • Altıncı Modül: Bir Filmden Bölümleri Zihin Haritası ile Not Alarak İzleyebilmek

Eğitim Sonrası Takip: Proje bazlı eğitimlerde ön-test, son-test ve LMS portalı üzerinden paylaşımlar

Katılımcı Materyalleri: Program sonrası kişilere eğitimlerde anlatılan konuların özetini içeren katılımcı rehberi verilmektedir.

Eğitim Stili: Kapsamlı ve etkileşimli bilgi paylaşımı, kavram ve yöntemleri algılamayı ve uygulamayı güçlendirecek bireysel çalışmalar, çoklu öğrenme ve medya kullanımı, okuma parçaları, zihin haritaları ve proje ödevleri

Programın beklentilerinizi tam olarak karşılayabilmesine yönelik içerik ve süre seçiminizi kolayca yapabilmeniz için her modülde katılımcıların edinecekleri beceri, yetkinlik ve davranış değişikliklerini detaylarıyla paylaşabiliriz. Bu konuda lütfen bizimle info@pdrinternational.com.tr e-posta adresinden temasa geçin.

Program, diğer tüm PDR Group şirketlerinin eğitimleri gibi 4 Aşamalı Kirkpatrick Eğitim Ölçümleme Modeli çerçevesinde hazırlanmıştır.

Performans Gelişimi eğitimlerine dönmek için lütfen tıklayınız.