Program Hakkında:

Eğitimler artık eskisi gibi çoğunlukla eğitmenin konuştuğu, tek taraflı iletişimin yaşandığı tarzda değil, iki taraflı yani katılımcı – eğitmen arasında karşılıklı iletişimin ve etkileşimin olduğu, interaktif ve katılımcıları içine alan tarzda veriliyor. Bununla beraber eğitimlerin paket programlar gibi her defasında başından sonuna aynı akışla, aynı enerji verici aktivitelerin, oyunların kullanıldığı, gruba ve ihtiyaçlarına göre esnemenin az olduğu şekle dönüşmüş durumda olduğu da fark ediliyor. Eğitmenlerin eğitim içinde gerekli esnekliği yaratmaları, kendi yaratıcı tarzlarını tanımaları ve gelişim noktalarını belirlemeleri ile mümkün olmaktadır.

İki günlük program hem eğitmenlerimizin yaratıcılıklarını geliştirmelerini, hem de gerekli zamanlarda ellerindeki oyunu farklı amaçlara hizmet etmek, farklı mesajların fark edilmesini sağlamak üzere yeniden nasıl tasarlayacaklarına ışık tutmayı amaçlamaktadır.

Kazanımlarınız:

  • Eğitimde bütünsel beyin yaklaşımını öğrenecek
  • Eğitimlerde daha yaratıcı olmak ve interaktif eğitimler vermek için yanlarında bulunması gereken malzemelerine karar verecek
  • Eğitim başında ve sonunda kullanabilecekleri farklı uygulamalar öğrenecek ve aksiyon planlarını çıkaracaklardır

Katılımcı Grubu: Eğitim gelişim alanında çalışan, eğitim tasarımı konusunda kendisini geliştirmek isteyen herkes

Süre: 1veya 2 gün yüz-yüze ya da on-line seçeneğiyle

Program Başlıkları:

  • Eğitimde Yaratıcı Olmak
  • Eğitimde Bütünsel Beyin Yaklaşımı
  • Beynimin Hangi Tarafını Daha Fazla Kullanıyorum?
  • Eğitimlerde Yaratıcılığı Destekleyen Malzemeler Ve Uygulamalar

Bütünleşik Eğitim Metodolojisi: Programlarımız öncesi, sırası ve sonrasında katılımcılarımız ile ön-test, makale, video linkleri, son-test ve kitap önerileri paylaşılmaktadır. Proje bazlı süreçlerde, LMS portalımız veya Mobil Akademimiz üzerinden kişi bazında gelişim süreci takip edilebilmektedir.

Program Dökümanı: Program sonrası kişilere eğitimlerde anlatılan konuların özetini içeren katılımcı rehberi on-line olarak gönderilmektedir.

Program Stili:

Programın beklentilerinizi tam olarak karşılayabilmesine yönelik içerik ve süre seçiminizi kolayca yapabilmeniz için her modülde katılımcıların edinecekleri beceri, yetkinlik ve davranış değişikliklerini detaylarıyla paylaşabiliriz. Bu konuda lütfen bizimle info@pdrinternational.com.tr e-posta adresinden temasa geçin.

Program, diğer tüm PDR Group şirketlerinin eğitimleri gibi 4 Aşamalı Kirkpatrick Eğitim Ölçümleme Modeli çerçevesinde hazırlanmıştır.

Performans Gelişimi eğitimlerine dönmek için lütfen tıklayınız.