Program Hakkında:

Yaşam nefes ile başlar nefes ile biter. Yaşamımızın verimli, kaliteli, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde devam etmesi için en önemli faktörlerden biri nefes kalitemizdir. Bir başka deyişle nefes kalitemiz, hayat kalitemizi belirler.

Bu program, katılımcıların mevcut nefes alışkanlıklarını ve hayat kalitelerine etkilerini keşfetmelerini sağlayarak farkındalık yaratır. Nefes alışkanlıklarını doğru nefes yönünde değiştirebilmeleri için pratik uygulamalar içerir. Stres yönetimi, duygu kontrolü, motivasyon ve farkındalık artışı gibi bir çok alanda kullanılan nefes tekniklerini içselleştirmelerini ve uygular hale gelmelerini sağlar. Program boyunca deneyimlenen nefes uygulamaları aracılığı ile katılımcılar farkındalıklarını geliştirirler. Böylece bütünsel yaşam kalitelerini farkındalıklarını, performanslarını ve yetkinliklerini geliştirmeleri mümkün olur. 

Kazanımlarınız:

  • Mevcut nefes alışkanlıklarının ve hayatlarına yansımalarının farkına varabilecek
  • Nefes alışkanlıklarını doğru nefes yönünde değiştirmek için uygulanabilecek teknikleri içselleştirecek
  • Konsantrasyon, motivasyon artışı, stres yönetimi gibi birçok amaç için uygulanabilecek temel nefes tekniklerini öğrenip hayatlarına dahil edebilecek
  • Nefes farkındalığı oluşturarak farkındalıklarını arttırabilecek
  • Sesin ve nefesin doğru kullanımı ile hitabet yeteneklerini arttırabilecektir

Katılımcı Grubu: Nefes uygulamaları ile iş ve özel yaşamında olumlu dönüşüm yaratmak isteyen tüm profesyoneller

Süre: 1 gün yüz-yüze ya da on-line seçeneğiyle

Program Başlıkları:

  • Nefesin Hayatımızdaki Önemi
  • Doğru Nefes Tanımı
  • İş Hayatında Nefes Tekniklerinin Önemi
  • İş Hayatında Nefes Teknikleri Uygulamaları
  • Nefes Farkındalığı Uygulamaları

Bütünleşik Eğitim Metodolojisi: Programlarımız öncesi, sırası ve sonrasında katılımcılarımız ile ön-test, makale, video linkleri, son-test ve kitap önerileri paylaşılmaktadır. Proje bazlı süreçlerde, LMS portalımız veya Mobil Akademimiz üzerinden kişi bazında gelişim süreci takip edilebilmektedir.

Program Dökümanı: Program sonrası kişilere eğitimlerde anlatılan konuların özetini içeren katılımcı rehberi on-line olarak gönderilmektedir.

Program Stili:

Programın beklentilerinizi tam olarak karşılayabilmesine yönelik içerik ve süre seçiminizi kolayca yapabilmeniz için her modülde katılımcıların edinecekleri beceri, yetkinlik ve davranış değişikliklerini detaylarıyla paylaşabiliriz. Bu konuda lütfen bizimle info@pdrinternational.com.tr e-posta adresinden temasa geçin.

Program, diğer tüm PDR Group şirketlerinin eğitimleri gibi 4 Aşamalı Kirkpatrick Eğitim Ölçümleme Modeli çerçevesinde hazırlanmıştır.

Performans Gelişimi eğitimlerine dönmek için lütfen tıklayınız.