Program Hakkında:

Vizyon sahibi olmak gelecek ile ilgili net bir tabloya sahip olmak demektir. Bu yazıldığı kadar geliştirilmesi kolay bir yetkinlik değildir. Günlük yaptığımız rutin işlerin dışına çıkabilmek, kendimize ve Dünya’ya farklı gözlerle bakabilmek, trendleri ve değişimleri öngörebilmek ile yakından alakalıdır. Bunları yapabildiğimiz noktada ise karşımıza konfor alanımızı değiştirmek için harekete geçme kararını almak çıkar. Vizyoner çalışanlara sahip olan şirketler stratejilerini hayata geçirebilmek ve revize edebilmek açısından büyük bir avantaj elde ederler. Strateji, rekabet etmek için yeni yolları zamanında ve doğru şekilde açmaktır.

Gelecek düşünmekle olur… Bugünün var olan senaryosundan türetilmez.

Çözülmesi gereken problemler tespit edilir… Hepsini bir anda çözmek için hareket edilmez.

Gerçekçi bir plan elde edilir... Futuristik amaçlar hedeflenmez.

Geleceğe hazırlanırken belirsizlikler dikkate alınır... Her zaman değişiklik olabileceği varsayılır.

Kazanımlarınız:,

  • Geleceği düşünüp kurgulayabilecek
  • Gerçekçi bir strateji kurabilecek
  • Gerçekçi bir planlama sistemi kurabilecek
  • Süreçteki değişimi yönetebileceksiniz

Katılımcı Grubu: Organizasyonda her kademedeki lider ve yöneticiler

Süre: 1 gün yüz-yüze ya da on-line seçeneğiyle

Program Başlıkları:

  • Değişen Dünya’da Vizyoner Yetkinliğine Sahip Olmak
  • Vizyoner Liderler - Dünya’dan ve Türkiye’den Örnekler
  • Uzun Vadeli Bakış Açısı
  • Şirket Değerleri ve Asıl Yetkinlik Alanları
  • Dışardan İçeri Bakabilmek ve Sorgulayabilmek

Bütünleşik Eğitim Metodolojisi: Programlarımız öncesi, sırası ve sonrasında katılımcılarımız ile ön-test, makale, video linkleri, son-test ve kitap önerileri paylaşılmaktadır. Proje bazlı süreçlerde, LMS portalımız veya Mobil Akademimiz üzerinden kişi bazında gelişim süreci takip edilebilmektedir.

Program Dökümanı: Program sonrası kişilere eğitimlerde anlatılan konuların özetini içeren katılımcı rehberi on-line olarak gönderilmektedir.

Program Stili:

Programın beklentilerinizi tam olarak karşılayabilmesine yönelik içerik ve süre seçiminizi kolayca yapabilmeniz için her modülde katılımcıların edinecekleri beceri, yetkinlik ve davranış değişikliklerini detaylarıyla paylaşabiliriz. Bu konuda lütfen bizimle info@pdrinternational.com.tr e-posta adresinden temasa geçin.

Program, diğer tüm PDR Group şirketlerinin eğitimleri gibi 4 Aşamalı Kirkpatrick Eğitim Ölçümleme Modeli çerçevesinde hazırlanmıştır.

Liderlik Gelişimi eğitimlerine dönmek için lütfen tıklayınız.