Eğitim Hakkında:

Y Kuşağı çalışanlar artık çalışma hayatımızın içinde... Hayatı algılama biçimleri ve farklı iletişim tarzlarıyla mevcut çalışma alışkanlıklarının dışında davranış biçimleri gösteren bu kuşak bir yönüyle organizasyonlara farklı değerler katarken bir yandan da eleştirilen, kuşkuyla bakılan bir kuşak olarak göze çarpıyor. “Y Kuşağını Anlamak ve Yönetmek programı yöneticilere Y kuşağı hakkında bildiklerini gözden geçirirken onları daha iyi anlamak ve çalışma hayatına bakışlarını öğrenmek ve performanslarını en yüksek noktaya taşımanın yollarını keşfetmek için fırsatlar sunuyor. Bu program ile katılımcılar,

  • İş yerinde farklı kuşakları ve bu kuşakların farklı çalışma alışkanlarını tanımlayabilecek, çatışma noktalarını anlayabilecek ve bu çatışmaları fırsatlara dönüştürebilecekler
  • Farklı motivasyon kaynaklarını ayırt edebilecek ve güven oluşturmanın kritik adımlarını kavrayabilecekler
  • Yönetim faaliyetini yürütürken doğru adımları keşfedebilecekler
  • Genç çalışanların performansını en doğru şekilde başarıya yönlendirmenin yollarını anlayacaklardır

Hedef Kitle: Y kuşağı ile çalışan tüm ilk, orta ve üst kademe yöneticiler

Süre: 1 gün

İçerik: Programın akışı ve içindeki modüller aşağıdaki gibidir:

  • Y Kuşağını Yakından Tanıyalım
  • Y Kuşağının İletişim Tarzı
  • Mevcut ve Gelecekteki İş Gücümüz
  • Y Kuşağını Yönetmek
  • Y Kuşağını Geliştirmek

Eğitim Sonrası Takip: Proje bazlı eğitimlerde ön-test, son-test ve LMS portalı üzerinden paylaşımlar

Katılımcı Materyalleri: Program sonrası kişilere eğitimlerde anlatılan konuların özetini içeren katılımcı rehberi verilmektedir.

Eğitim Stili: Kapsamlı bilgi paylaşımı, Türkiye’den ve dünyadan örnekler, bireysel ve grup uygulamaları ağırlıklı bir programdır.

Programın beklentilerinizi tam olarak karşılayabilmesine yönelik içerik ve süre seçiminizi kolayca yapabilmeniz için her modülde katılımcıların edinecekleri beceri, yetkinlik ve davranış değişikliklerini detaylarıyla paylaşabiliriz. Bu konuda lütfen bizimleinfo@pdrinternational.com.tr e-posta adresinden temasa geçin.

Program, diğer tüm PDR Group şirketlerinin eğitimleri gibi 4 Aşamalı Kirkpatrick Eğitim Ölçümleme Modeli çerçevesinde hazırlanmıştır.

Liderlik Gelişimi eğitimlerine dönmek için lütfen tıklayınız.