Simülasyon Hakkında:

Antarktika Keşif Macerası, aktiviteye heyecan ve inanılırlık katan gerçek bir sefere dayanmaktadır. Oyuna, takımları Güney Kutbunda montaj için keşif yapmaya davet eden bir mektupla başlanır. Bir sonraki adım ise hangi verilerin gerekli olduğunu ortaya çıkaracak Beyin Fırtınasıdır. Katılımcıların beyin fırtınası sonucunda oluşturdukları liste eğitmenimiz tarafından kontrol edilen Veri Bankasına iletilir.

Veri Bankası katılımcılarımızın düşünmeye odaklanmasına yardım edecek şekilde oyun süresince belli periyotlarla açılacaktır. Sonraki istekler de her zaman bu görevin detaylarını anlayan takımların istekleri doğrultusunda daha anlamlı hale gelmektedir.

Kazanımlarınız:

  • Strateji geliştirme konusunda farkındalık ve yöntem öğrenmek
  • Bir projenin gerçekleşmesi için atacakları adımları düzenleyebilmek
  • Hangi verilerin gerekli olduğuna dair beyin fırtınası gerçekleştirmek
  • Doğru bilgi edinme, doğru soru sorma konusunda beceri geliştirmek
  • Analitik düşünme konusunda yöntem öğrenerek becerilerini keskinleştirmek
  • Doğru veri analizinin doğru sonuçlara ulaşmak için belirleyici olduğunu fark etmek
  • Strateji üretme, analitik düşünme ve analiz, sentez yeteneğinin iş hayatında önemini öğrenmektir.

Hedef Kitle: Stratejiyi kurmak ve uygulamak ile yükümlü olan yöneticiler, stratejiyi anlamak ve günlük hayat ile bağdaştırmak isteyen tüm çalışanlar

Süre: 1 Gün

Katılımcı Materyalleri: Görev ve aktivite kağıtları

Eğitim Stili: Masa oyunu, simülasyon

Bu gelişim programlarının beklentilerinizi daha iyi karşılayabilmesi için sizlerle yapacağımız görüşmeler sonrasında program modüllerini; kapsanması istenen yetkinlik ve beceri alanlarına göre yeniden düzenleyebiliriz. Bu konuda lütfen bizimle info@pdrinternational.com.tr e-posta adresinden temasa geçin.

Program, diğer tüm PDR Group şirketlerinin eğitimleri gibi 4 Aşamalı Kirkpatrick Eğitim Ölçümleme Modeli çerçevesinde hazırlanmıştır.

Yaşayarak Öğrenme Kültürü programlarına geri dönmek için lütfen tıklayınız.