25 Temmuz 2018 "Bebeklerde ve Çocuklarda Öpünce Geçmeyen Uflar" Atölyesi

Acil bir durumla karşı karşıya kaldığınızda bebeğinize ve çocuğunuza yapmanız gereken doğru ilkyardım uygulamalarını biliyor musunuz?

Eğitimin Amacı:

Bebeklerin ve çocukların başına gelebilecek en ufak kaza bile doğal olarak ebeveynlerin kâbusudur. Ne yazık ki, böyle bir durumla karşı karşıyayken çaresiz kalmak, paniğe kapılıp geç tepki vermek, hatta istemeyerek yanlış bir şeyler yapmak mümkün olabilmektedir. Ne kadar dikkatli ve bilinçli olursanız olun çocuğunuzun başına gelebilecek tüm kazalardan onu korumanız çok zor. Ancak kaza durumunda doğru ilkyardım uygulamalarını yapabilirseniz ciddi yaralanmaları ve hayati tehlikeleri önleyebilir, çocuğunuzun kolayca iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Doğru şeyleri yapabilmek yalnızca bunları bilmek ile mümkün olduğuna göre, Öpünce Geçmeyen Uflar için hangi ilkyardım uygulamalarını yapabileceğinizi önceden biliyor olmak, böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda kendinizden emin ve çabuk hareket edebilmenizi sağlar; ki bunlar, ilkyardım uygulamalarında hayati önem taşımaktadır.

Hedef Kitle:

Anneler, babalar, potansiyel anneler ve babalar ile hayatı boyunca bir bebek ya da çocukla zaman geçirme olasılığı olan tüm yetişkinler eğitimin hedef kitlesini oluşturmaktadır.

Eğitim Süresi: 3 saat

İçeriği:

Bebeklerde ve Çocuklarda,

  • Bilinç Kapanması,
  • Soluk Borusu Tıkanıklığı,
  • Kanama, Yaralanma,
  • Yanık, Donma, Sıcak Çarpması,
  • Kırık, Çıkık, Burkulma,
  • Havale, Sara Krizi,
  • Zehirlenme,
  • Kulağa, Buruna, Göze Cisim Kaçması ve Batması,
  • Hayvan Isırıkları ve Sokmaları gibi yaşanabilecek tüm acil durumlarda yapılması gereken ilkyardım uygulamaları ve
  • Bebekleri ve çocukları kazalara karşı korumak için alınması gereken güvenlik önlemleri.

Atölye Tanıtım Toplantısı Detayları:

25 Temmuz 2018 tarihinde 10:30-11:30 saatleri arasında Stylus Boshorus Trend Altunizade’de gerçekleştireceğimiz “Öpünce Geçmeyen Uflar Eğitimi”  nin tanıtım atölyesine katılmak için mersoz@pdrinternational.com.tr adresine kayıt verebilirsiniz. Atölyemiz ücretsiz olup, LCV zorunludur. Kaydınızın alınması sonrasında konfirmasyon tarafınıza iletilmektedir. Kontenjan her firmadan bir kişi ile sınırlıdır.

Atölye Lideri:

Kurumsal iş yaşamı boyunca, Abdi İbrahim İlaç, Numil Gıda ve Sifar İlaçlarında satış ve pazarlama departmanlarında yönetici olarak görev yapan Deniz Karadeniz, edindiği tecrübelerini ve yetkinliklerini, danışmanlık ve eğitim alanlarında kullanarak başta satış ve pazarlama yönetimi olmak üzere performans ve kurum kültürü geliştirilmesinde uzmanlık kazanmıştır. PDR International bünyesinde Eğitim ve Performans Gelişim Danışmanı olarak kurumlara farklı birçok başlıkta eğitimler sunmaktadır.

Bununla birlikte Sağlık Bakanlığı onaylı İlkyardım eğitmeni ve Yaratıcı Drama Lideri olan Deniz Karadeniz Eğitimde En İyiler tarafından ödüle layık görülen ”Öpünce Geçmeyen Uflar için İlkyardım” projesi ile annelere ve babalara çocukları acil bir durumla karşı karşıya kaldığında yapılması gereken doğru ilkyardım uygulamalarını aktarmaktadır. Eğitimlerinin yanı sıra dergi, internet, televizyon ve radyo gibi yazılı ve görsel mecralarda ilkyardım bilgilerini paylaşmaktadır.

 

 


      Atölye Çalışmaları sayfasına geri dönmek için tıklayın.