PDR International Proje Ödülleri’ne katılım için info@pdrinternational.com.tr adresine başvuruda bulunabilirsiniz.

PDR’nin açılımı Perception(Algı), Dimension(Boyut) ve Reeducation(Yeniden Eğitim) olarak tasarlanmıştır.

PDR Group, Liderlik Gelişimi, Markalaşmış Kurum Kültürü, Performans Gelişimi, Hizmet Gelişimi, Satış Gelişimi, Yaşayarak Öğrenme Kültürü, İnsan Kaynakları Gelişimi ve Çağrı Merkezi alanlarındaki çözümlerimini Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi’ni esas alarak müşterilerine sunan, 1989 yılından günümüze faaliyet gösteren Türkiye’nin kurumsal eğitim ve danışmanlık alanındaki lider grubudur.

Ali Emre (Yönetim Kurulu Başkanı), Meltem Emre (Yönetim Kurulu Üyesi), Meltem Şakarcan (İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, PDR Group), Ayşegül Drahşan (Genel Müdür, PDR International), Nurdan Gülay (Genel Müdür Yardımcısı, PDR International), Elvin Coşkun (Genel Müdür, CC Academia)

PDR Group’a bağlı 3 şirket bulunmaktadır. Bunlar, PDR International, CC Academia ve PDR Open Platform’dur.

PDR Group Eğitim Danışmanı olmak için bize yazılı olarak başvurmanız ve CV’nizi info@pdrinternational.com.tr adresine göndermeniz yeterli. Sizinle hemen temas kuracağız ve ilk görüşmeyi yaparak sizi daha iyi tanımaya çalışacağız. Eğer kararımız olumlu ise, bir sonraki aşamada sizden yöneticilerimizin katılacağı kısa bir sunum yapmanızı isteyeceğiz. Bu kısa sunumunuz neticesinde kriterlere uygunluğunuz değerlendirilecektir. Bir sonraki aşama için bu sunumun çok başarılı olması gerekmektedir. Bu aşamayı geçerseniz, bir sonraki aşamada sizinle bir toplantı daha yapacağız, hem sunum ile ilgili geri bildirimi vereceğiz, hem de çalışma koşullarını konuşacağız. Anlaştığımız takdirde, sizi bir haftalık çok yoğun bir program bekliyor. PDR International’ın dünyaca ünlü Eğitimci Geliştirme Süreci…Burada, bu meslekte en mükemmel olmak için çok yoğun bir eğitime tabi tutulacaksınız ve bu sürecin sonrasında konsept eğitimlerine gireceksiniz.

PDR Group şirketleri ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, TSE ve TURQUALITY belgelerine sahiptir.

PDR Group ile yurt dışı ve yurt içinde stratejik ortaklık yapmak isteyen kuruluşlar İcra Kurulu Başkanı Meltem Şakarcan ile temas kurabilirler.

PDR Group şirketleri Ali Emre tarafından kurulmuş olup %100 Türk sermayeli bir şirkettir.

PDR International açılımı Transformation Managed by Inspiration-İlhamlandırma ile Yönetim Dönüşümü’dür.

PDR International, kuruluşların Stratejik İK Yönetimi uygulamalarına insan odaklı bir yaklaşımla dâhil olarak, onlara Liderlik Gelişimi, Markalaşmış Kurum Kültürü, Performans Gelişimi, Hizmet Gelişimi, Satış Gelişimi, Yaşayarak Öğrenme Kültürü ve İnsan Kaynakları Gelişimi süreçlerine yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetleriyle destek ve yardımcı olur.

Her yıl düzenli olarak NPS (Net Promoter Score) uygulaması gerçekleştirmekteyiz.

Web sayfamızdan http://www.pdrmi.com/pdrint/pages?name=our-clients linkinden ulaşabilirsiniz.

Kuruma özel eğitimlerimizi çalıştığımız kurumların organize ettiği salonlarda gerçekleştiriyoruz.

Eğitim danışmanı olmak için özgeçmişinizi info@pdrinternational.com.tr adresine mail olarak iletirseniz sizinle en kısa zamanda temasa geçebiliriz.

Dönemsel olarak gerçekleştirdiğimiz kurumsal kampanyalarımız için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Eğitim ihtiyaç analizinden eğitim sonuçlarının değerlendirilmesi ve eğitim takibinin yapılmasına kadar tüm süreci içeren kapsamlı eğitim yaklaşımımızdır.

Sene içinde eğitim danışmanlarımızın sunumlarının yer aldığı, farklı sektörlerden en iyi uygulamaların aktarıldığı, konuşmacıların yer aldığı ve projelerin ödüllendirildiği tanıtım toplantıları yapılmaktadır.

Tanıtım toplantılarımız için bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Danışmanlarımız ile eğitim programlarımızı İnsan Kaynakları ve Eğitim yöneticileriyle tanıştırdığımız toplantılardır.

Evet, çeşitli üniversitelerle proje bazlı işbirlikleri yapmaktayız.

Kurum taleplerine ve katılımcı ihtiyaçlarına göre hazırlanan içeriklerle yarım günlük workshoplar ya da kısa seminerler düzenleyebiliriz.

Kurumlarla yapılan takip anlaşması sonrasında katılımcılarımızla PDR LMS portalı aracığıyla belli aralıklarla gelişimi destekleyici dokümanlar ve testler paylaşıyoruz.

Özellikle yönetim, liderlik, takım oluşturma, değişim yönetimi konularını kapsayan çeşitli simülasyonlarımız bulunmaktadır. Bu simülasyonlar eğitimlerin içinde uygulanabildiği gibi tek başlarına da gerçekleştirilmektedir.

LMS sistemi ile katılımcılarımıza eğitim sonrasında belirli aralıklarla makaleler, bültenler ve çeşitli testler paylaşılır. Proje bazında yapılan anlaşmalara paralel olarak eğitimlerimizin takip süreçleri için on-line modüller kurgulanarak sisteme dahil olan katılımcılarla belirli aralıklarda paylaşılır.

Eğitim programlarımızı "İç Eğitmen" yetiştirerek kurum içinde uygulanmak üzere proje bazında değişen süreleri içeren lisans devrilerini gerçekleştirebiliyoruz.

Eğitimlerimizin %70’ı uygulamadan %30’i teoriden oluşmaktadır.

PDR International, boyutu ne olursa olsun, tüm projelere, PDR International’ın dünyanın en önemli değişim projelerinde uyguladığı “5A Prensibi” ile yaklaşır:

 • Assesment > Ölçümleme
 • Analysis > Analiz Etme
 • Application > Uygulama
 • Awareness > Farkındalık
 • Adoption > Benimsetme

Danışmanlarımızın kurum, sektör ve eğitim bazında referanslar için taleplerinizi info@pdrinternational.com.tr adresine e-posta ile iletebilirsiniz.

Eğitim esnasında salonda 1 adet projektör cihazı ve perdesi ile en az 2 adet kâğıtlı flip-chart bulundurulması gerekmektedir.

Eğitim aldığınız dönemde bağlı olduğunuz İnsan Kaynakları bölümünün hazırlayacağı belge ile bize başvurabilirsiniz

Eğitimlerimiz için demo uygulamamız bulunmamaktadır. Yıldızlar Geçidi toplantılarımızda, eğitimenlerimiz tarafından eğitimlerimizle ilgili detaylı bilgiler verilmektedir. Proje bazlı çalışmalarda kurumlarla yaptığımız anlaşma paralelinde farklı uygulamalar gerçekleştirilebilmektedir.

Web sayfamızdan ulaşabilir veya info@pdrinternational.com.tr adresine e-posta göndererek talebinizi iletebilirsiniz.

Her eğitimde katılımcı sayısı farklı olup belirlediğimiz eğitim başlığı ile ilgili satış ekibimizle info@pdrinternational.com.tr adresinden temasa geçebilirsiniz.

İş başı eğitimlerimiz bulunmamaktadır.

Bilgisayar tabanlı simülasyonlarda çözüm ortağımız Infinity Teknoloji ile birlikte çalışarak ihtiyaca özel tasarımlar hazırlıyoruz. 

PDR International Sunuş Teknikleri eğitimine maksimum katılımcı sayısı 10’dur.

Satış Yetkinlikler Analizi ile satış ekibinin mevcut performansının ölçümlenmesi sonrasında satış gelişim workshopları, müzakere programları ve satış koçluğu eğitimleri düzenleyebiliriz. Konuyla ilgili talepleriniz için info@pdrinternational.com.tr adresine e-posta göndererek bizimle temasa geçebilirsiniz.

PDR International global gizlilik anlaşması çerçevesinde eğitim sunumlarımızı paylaşamıyoruz.

Eğitim sonrasında eğitim konularını ve tüm uygulamaları içeren kitapçıklarımız her katılımcı için hazırlanmakta ve dağıtılmaktadır.

Her eğitim sonrasında kuruma özel hazırlanan rapor ilgili İK ve Eğitim Yöneticileri ile paylaşılmaktadır.

Kişi bazında ölçümlemelerin yapıldığı ya da Assessment Center ( Değerlendirme Merkezi) gibi özel projelerimizde kurumlarımıza kişi bazında rapor hazırlamaktayız. Eğitim programları sonrasında grup bazında rapor hazırlıyoruz.

Eğitim öncesinde ihtiyaç analizi için kurum yöneticileri ile toplantılar gerçekleştirilmekte, gerekli durumlarda eğitim danışmanları tarafından saha çalışmaları yapılmaktadır.

Eğitim öncesi katılımcıların ihtiyaçlarını belirlemek adına "İhtiyaç Analizi" belirleme formu kurum ile paylaşılmaktadır. Bununla birlikte PDR International bünyesinde yer alan eğitim ihtiyaç analizi tüm çalışanlar için ayrı bir ürün olarak sunulmaktadır.

PDR International Gizlilik Sözleşmesi gereği kurumlarımızla gerçekleştirdiğimiz eğitim ve danışmanlık projelerimizde üçüncü şahıslar tarafından ses ve video kaydı yapılamamaktadır.

PDR International, her eğitimi için kurum yetkilileri ile belirlenen standartlar doğrultusunda Kirkpatrick 4 Aşamalı Ölçümleme Metodolojisini kullanmaktadır.

Kuruma özel eğitimlerde eğitime katılacak kişiler İnsan Kaynakları ve Eğitim Yöneticileri tarafından belirlenmektedir. Genel Katılıma Açık Seminerlerde tüm eğitimler kurum çalışanlarına ve bireysel katılımcılara açılmaktadır.

Türkiye’nin her şehrinde ve farklı ülkelerde eğitimlerimizi gerçekleştirebiliyoruz.

Şehir dışı eğitimlerimizde danışmanlarımızın tüm ulaşım ve konaklama süreçleri eğitimi talep eden kurum tarafından planlanmakta ve karşılanmaktadır.

Şehir dışı eğitimlerde danışmanlarımızın havaalanı eğitim yeri ulaşımı (transferi) eğitimi planlayan kurum tarafından organize edilmektedir. Transfer sağlanamaması durumunda taksi / havataş ile ulaşım sağlanarak kuruma ayrıca fatura edilmektedir.

Şehir dışı eğitimlerinde; eğitim danışmanının, yol muhalefeti ve hava şartlarını göz önünde bulundurarak, eğitimden bir gün öncesi eğitim yerine ulaşması önerilmektedir. Bu noktada konaklama ve yemek giderleri firma tarafından karşılanmaktadır.

Eğitim danışmanı konaklaması, 4 yıldız ve üzeri veya eğitimin gerçekleştirileceği şehirdeki eşdeğer bir otelde sağlanmalıdır.

PDR International olarak eğitimlerimizi Türkçe ve İngilizce olarak vermekteyiz. 

Eğitim dökümanlarımız eğitimi verecek danışmanımız tarafından getirilmekte ya da bir gün önceden eğitim yerine ulaştırılmaktadır.

Her projemiz için sözleşme yapılmaktadır.

Firmalara özel eğitimlerimiz haftanın her günü gerçekleştirilebilmektedir.

Kuruma özel tüm eğitimlerimiz sonrasında katılımcılara özel hazırlanan eğitim katılım belgesi veriyoruz.

Eğitimlerimiz genel olarak 1 ya da 2 gün sürmektedir. Programlarımız kurumların ihtiyacına göre oluşturulduğundan bu süreler daha kısa ya da daha uzun olabilmektedir. Eğitimlerimiz sabah 09:30’da başlar, 16:30’da sona erer.

Eğitimlerimiz genel olarak 1 ya da 2 eğitmen tarafından gerçekleştirilmektedir. Outdoor, simülasyon programlarımızda katılımcı sayısına bağlı olarak eğitmen sayısı değişiklik göstermektedir.

Seminer tarihlerinin belirlenmesinden ve konfirmasyonun tarafınıza iletilmesinden sonra 30 gün kala iptal edilen eğitimler için %25, 15 gün kala iptal edilen eğitimler için %50, 1 hafta kala iptal edilen eğitimler için %75, 5 gün ve daha kısa süre kala iptal edilen eğitimler için eğitim bedelinin %100’ü tarafınıza fatura edilmektedir.

Ödeme fatura tarihinden itibaren 7 gün içerisinde gerçekleştirilmelidir.

Kuruma özel eğitimlerde gün bazında ücretlendirme yapılmaktadır. Genel katılıma açık seminerler de ise bireysel ücretlendirme yapılmaktadır.

PDR International Proje Ödülleri için başvurular 17 aralık 2018’de başlamıştır.

Bizimle iletişime geçmek için info@pdrinternational.com.tr adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımıza www.pdrinternational.com.tr’den ulaşabilir, Facebook, Linkedin ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Evet dönem dönem kurumumuzda staj imkanı oluşmaktadır. Başvuru için özgeçmişinizi info@pdrinternational.com.tr adresine e-posta ile iletebilirsiniz.

Her proje için özel tasarım çalışmaları yaparak, özel sorularını hazırlayarak Çalışan Memnuniyeti Anketi yapıyoruz.

Evet, kurumsal, bireysel ve takım koçluğunu ICF sertifikalı koçlarımız ile yapıyoruz.

Bireysel koçluklarımız 8-10 seans olarak planlanmakta olup, proje bazlı olarak süreler kurum ile karşılıklı görüşülerek belirlenmektedir.

Değerlendirme Merkezi Çalışmalarında online olarak çeşitli metodlarda 360 derece ölçümleme gerçekleştiriyoruz.

Kişilik envaterleri uygulamalarımız bulunmaktadır.

PDR International tarafından her yıl düzenlenen ve 40 ülkenin katıldığı Dünya Kongre’lerinde 2010 yılından günümüze 6 adet ödülünTürkiye’de gururunu yaşadık. Aldığımız ödüllerle ilgili detaylı bilgilere www.pdrmi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Programınız eğitmenlerimiz tarafından, sizlerle ve gerekirse Merkez Ofisinizle yapılacak görüşmelerden sonra adapte edilerek, Türkiye’de verilebilmektedir. Bu konuda yaptığımız çalışmalarla ilgili bilgi almak için lütfen bizimle temasa geçiniz.

PDR International olarak pek çok ülkede değişik eğitim ve danışmanlık kuruluşlarıyla çalışmaktayız. Bu konuda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bizimle temasa geçiniz.

Otomotiv, FMCG, ilaç başta olmak üzere farklı sektörlerde global projeler yürütmekteyiz. Detaylı bilgi almak için lütfen bizimle temasa geçin.

Bu konuda özellikle "hizmet" sektörlerine yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalar bulunmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizimle temasa geçiniz.

Hizmet Telafisi ve Şikâyet Yönetimi Süreç Danışmanlığı, kurumların şikâyet yönetimi konusunda taleplerini bütünüyle karşılayan bir modeldir. Detaylı bilgi için web sitemizde http://tmi.com.tr/serviceessentials/page/mapping-your-service-recovery-process/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Kültür Yaratmak(Şekillendirmek) danışmanlık süreci 3 çerçeveye dayandırılır:

 • PDR International 5 Kutu
 • Müşteri Odaklı Kişilik Modeli (Customer Centric Persona Model) (Karakter Model de denilebilir)
 • Müşteri Odaklı Kültür Yaratmak Altyapısı (SCC Process Architecture)
 • Müşteri Odaklı Kişisel Model arzulanan durumu tanımlamaya yardımcı olurken, PDR International 5 Kutu Modeli alınması gereken tüm aksiyonları belirlemeye katkıda bulunur.
 • Son olarak Müşteri Odaklı Kültür Yaratmak Altyapısı da önceki ikisini başarı ile uygulamak için gerekli metotları kurgulamaya yardımcı olur.

PDR International, danışmanlık faaliyetlerini aşağıdaki alanlarda yoğunlaşarak sunmaktadır:

 • Çalışanların enerjisini, şirketin marka gücü ile özdeşleştirerek rekabet avantajı sağlamalarını hedefleyen Markalaşmış Kurum Kültürü
 • Müşteri odaklı bir kurum yaratmak için sistem süreç ve çalışanları geliştirerek müşterileri elde tutarken, yeni müşteriler kazanmalarını hedefleyen Hizmet Gelişimi
 • Kendini iyi hisseden insanlar, iyi sonuçlar üretir” ve “iyi sonuçlar üreten insanlar, kendini iyi hisseder” yaklaşımı ile tüm çalışanlara kişisel, takım ve organizasyonel etkinliğin artırılmasına yönelik yetkinlikler kazandırmayı hedefleyen Performans Gelişimi
 • İş liderlerine stratejileri hayata geçirmek ve günümüz organizasyonlarını başarıya taşımak için gerekli yetkinlik ve araçları kazandırmayı hedefleyen Liderlik Gelişimi
 • İnsan yönetimi ve çalışan potansiyelini ortaya çıkarma konusunda insan kaynakları danışmanlığı ile organizasyonel yapılanma, gelişim ve kurumsal iletişim konularında sistem tasarımı danışmanlığı sağlayan İnsan Kaynakları Gelişimi
 • Çalışanların İnsan Odaklı, Sonuç Odaklı ve Müşteri Odaklı bireyler olmaları konusunda farkındalık, yetkinlik ve becerilerini deneyimleyerek arttırmayı hedefleyen Yaşayarak Öğrenme Kültürü
 • Satış Ekipleri ve Yöneticilerinin hedeflere yönelik bir satış performansı sürecini benimsemelerini, daha proaktif, odaklanmış ve verimli bir çalışma alışkanlığı kazanmalarını hedefleyen Satış Gelişimi

PDR International, kendi uzmanlık alanlarında içerikten, eğitime, eğitim müfredatını hazırlamaktan, akademinizi yönetmeye kadar geniş bir yelpazede hizmet vermekte, müşterilerimizin kendi asıl işleri ile daha fazla ilgilenerek şirket performanslarını arttırmalarına yardımcı olmaktadır. Daha fazla bilgi için biraraya gelmek isteriz.

Web sayfamızda http://www.pdrinternational.com.tr/blog linkinden ulaşabilirsiniz.