Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması -2020

Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması -2020

PDR International olarak, Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin Kurumsal Eğitim ve Gelişim süreçlerini araştırmak, mevcut durum raporunu araştırmaya katılan tüm İnsan Kaynakları, Eğitim ve Gelişim Profesyonelleri ile paylaşarak sektöre katkıda bulunmak üzere “Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması-2020”yi gerçekleştirdik.

Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması-2020’ye katılan 255 firma analiz edildiğinde ağırlıklı olarak çalışan sayısı 250 kişi ve üzeri olan kurumlardan oluşmaktadır.

Katılan firmalar arasında, 2500 ve üzeri çalışan sayısına sahip olan kurumların sektörleri değerlendirildiğinde Hızlı Tüketim-FMCG, Otomotiv ve Gıda sektörleri ilk sıralarda yer almaktadır.

10.000 ve üzeri çalışana sahip kurumlar arasından araştırmaya katılan sektörler ise Enerji, Perakende ve Elektronik olarak belirlenmiştir.

Çalışan sayısına paralel olarak yıllık ayrılan eğitim bütçesi (500.000₺) ve adam başı eğitim saati ortalaması (20 Saat+/Adam) yine bu sektörlerde en yüksek oranda gözlemlenmiştir.

Sizde, Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması 2020’nin bir parçası olmak ve detaylı rapora ulaşmak için egitimarastirmasi2020@pdrinternational.com.tr adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Eğitim ve Gelişimin Öncüsüyüz!

http://www.pdrinternational.com.tr/pages?name=training-research-turkey

      Haberler sayfasına geri dönmek için tıklayın.