Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması-2020 / Mavi Yaka Çalışanı Yüksek Sektörler

Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması-2020 / Mavi Yaka Çalışanı Yüksek Sektörler

Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması-2020' nin sonuçlarını sizlerle paylaştığımız bu yazımızda, araştırmamıza katılan şirketlerdeki Mavi Yaka-Beyaz Yaka ayrımı hakkında bilgileri derlemek istedik.

PDR InSight tarafından gerçekleşen "Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması-2020" ye katılan kurumların %75’i mavi yaka çalışana sahiptir.

Mavi yaka çalışan sayısının ağırlıklı olduğu kurumlar arasında, Üretim, Elektronik ve Sanayi sektörlerinin araştırmada sayıca daha fazla yer aldıkları gözlenmektedir.

Beyaz yaka çalışanı ağırlıklı olan şirketlerin toplam çalışan sayısı, %58 oranında ortalama 250+ çalışan sayısına sahip şirketlerden oluşmaktadır.

Araştırmaya katılan kurumların %24’ünün mavi yaka çalışanı bulunmamaktadır. Bu sektörler analiz edildiğinde, Sigorta, Yazılım-Bilişim ve Filo Kiralama şirketlerinin üst sıralarda olduğu görülmüştür.

5000+ ve 10000+ mavi yaka çalışana sahip olan kurumları incelediğimizde, ilk sıralarda Kargo, Lojistik, Üretim, Sanayi, Hızlı Tüketim (FMCG), Perakende ve Enerji sektörlerindeki şirketlerinin olduğu gözlemlenmiştir.

Yine 11+ ve 25+ İç eğitmeni bulanan mavi yaka çalışana sahip şirketlerin başında Enerji, Hızlı Tüketim (FMCG) ve Elektronik sektörlerindeki markalar ön plana çıkmıştır.

Sizde, Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması 2020’nin bir parçası olmak ve detaylı rapora ulaşmak için egitimarastirmasi2020@pdrinternational.com.tr adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Eğitim ve Gelişimin Öncüsüyüz!

http://www.pdrinternational.com.tr/pages?name=training-research-turkey

      Haberler sayfasına geri dönmek için tıklayın.