Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması -2020 / 7.Bölüm: İç Eğitmen Süreçleri

PDR International tarafından gerçekleştirilen Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması-2020’ye katılan kurumların %83’ünün kendi bünyelerinde iç eğitmenleri bulunmaktadır. Bu veri Türkiye’deki kurumların kendi iç eğitmenlerini yetiştirdiğinin ve eğitim yatırımlarındaki ilk 3 öncelikte çıkan “İç Eğitmen Yetiştirme Projelerine” yapılan yatırımların değerli bir göstergesidir.

 

Şirketlerin %55’inde 1-10 Kişi aralığında iç eğitmen sayısı mevcutken, 26 -51 kişi ve üzeri iç eğitmeni bulunan kurumların oranı

%12,55’tir.

 

Araştırmaya katılan kurumlar arasında Kimya ve Yazılım-Bilişim sektörleri iç eğitmen süreçlerine henüz başlamadıklarını belirtirken,

Banka, Turizm, Enerji, Demir-Çelik gibi sektörler 26 -51 kişi ve üzeri iç eğitmen kadrosuna sahip en yüksek sektörler olarak analiz edilmiştir.

 

Bununla birlikte geleceğe dair umut veren bir diğer oran da, araştırmamıza katılan kurumların %17’si gelecek dönemde iç eğitmenlerini yetiştirme sürecine başlayacaklarını belirtmiştir.

Sizde, Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması 2020’nin bir parçası olmak ve detaylı rapora ulaşmak için egitimarastirmasi2020@pdrinternational.com.tr adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Eğitim ve Gelişimin Öncüsüyüz!

http://www.pdrinternational.com.tr/pages?name=training-research-turkey

      Haberler sayfasına geri dönmek için tıklayın.