Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması -2020 / 8.Bölüm: Kurumlarda Eğitim Aldırma Sebepleri

Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırmamıza katılan firmaların Eğitim ve Gelişim faaliyetlerini kurumlarında planlarken, en önemli sebepleri arasında da oransal dağılım yapmalarını istenmiştir. Çıkan sonuca göre eğitim aldırma nedenlerinde ilk sırada %95 oranla Çalışanın Gelişimine Katkı yer almaktadır. Kurumların çalışanlarının motivasyonlarına verdikleri değer de yine ilk sıralarda yer almakta ve şirketlerin eğitim aldırma nedenlerinde 2.sırada %75 oranıyla Çalışan Motivasyonu ön plana çıkmaktadır.

Dünyada yapılan araştırmalar değerlendirildiğinde çalışanların bir şirketi tercih etmelerindeki ilk 3 unsur Finansal teşvikler, kariyer fırsatları ve mükemmel eğitim-gelişim programları olarak belirlenmiştir. (Kaynak: pwc.com)

Çalışanlar, bir şirketi tercih etmelerindeki yüzdesel ağırlıkta, %35 oranını kurumun gerçekleştirdiği mükemmel eğitim ve gelişim faaliyetleri olarak belirtmektedir.

Sizde, Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması 2020’nin bir parçası olmak ve detaylı rapora ulaşmak için egitimarastirmasi2020@pdrinternational.com.tr adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Eğitim ve Gelişimin Öncüsüyüz!

http://www.pdrinternational.com.tr/pages?name=training-research-turkey

      Haberler sayfasına geri dönmek için tıklayın.