Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması -2020 / 9.Bölüm: Kurumlardaki Eğitim Bütçe Dönemleri

Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırmamızın verileriyle ilgili bu yazımızda, sizlerle "Türkiye'deki Kurumların Eğitim Bütçe Dönemleri" hakkındaki sonuçları paylaşmak istiyoruz.

Kurumsal firmalarda ağırlıklı olarak Bütçe planlaması için yılın son çeyreği tercih edilmektedir. Katılan kurumların %50’ye yakını bir sonraki yılın bütçesini son çeyrekte planlamaktadır. Yeni gelen yılda bütçenin yoğunlukla kullanıldığı dönem birinci çeyrek olarak gözlemlenmiştir. Kurumlar eğitim yatırımlarını en çok 2020 yılının Ocak – Şubat ve Mart aylarında kullanmaya başlamışlardır. Mart ayında pandemi dolasıyla kurumların %38’i mevcut bütçeleri kesmek durumunda kaldı. %23,71’i ise kalan bütçelerini kullanmaya devam ediyorlar. Son çeyrekteki gelişmeler, kurumların kalan bütçelerini kullanıp kullanmayacaklarına karar verecekleri bir dönem olacak. Normalleşmenin etkisiyle Haziran ve Temmuz ayı, Nisan-Mayıs ayına göre eğitim ve gelişim yatırımlarının arttığı bir dönem oldu.

Hepimiz için son çeyreğin başta sağlık olmak üzere, eğitim ve gelişimin devam ettiği, yapılan yatırımların sonuçlarının aldığı, çalışan bağlılığı ve motivasyonunun da sağlandığı bir dönem olması dileğiyle...

İyi bayramlar.

Sizde, Türkiye Kurumsal Eğitim Süreçleri Araştırması 2020’nin bir parçası olmak ve detaylı rapora ulaşmak için egitimarastirmasi2020@pdrinternational.com.tr adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Eğitim ve Gelişimin Öncüsüyüz!

http://www.pdrinternational.com.tr/pages?name=training-research-turkey

      Haberler sayfasına geri dönmek için tıklayın.