Eğitim Gelişim Projesi

Türkiye'nin hızlı tüketim, liman işletmeleri, inşaat, ağaç sanayi, enerji olmak üzere farklı sektörlerde hizmet veren önde gelen kurumları arasında yer almaktadır.

32 markası, 14.000'i aşkın çalışanı ile markaları Türkiye'nin yanı sıra, bölgesel ve küresel arenada günden güne büyümekte. 100’e yakın ülkeye ihracat yapan kurum, özellikle hizmet verdiği sektörlerde bölgesel bir lider olma yönünde emin adımlarla ilerliyor.

Proje Bilgisi

  • Kurumun içerisinde bulunan eğitim akademisi tarafından gerçekleştirilen envanterler neticesinde, kurumun genel eğitim ihtiyacı, kurum çalışanları tarafından, saptandı.
  • Eğitim ihtiyaçları başlıklar halinde önceliklendirilerek o yılın eğitim teması olarak belirlendi.
  • Projenin başlangıç yılında ilk tema “İletişim” olarak belirlendi. “İletişim” başlığında, 4 farklı lokasyonda yer alan fabrikaların tüm beyaz yaka çalışanları ile genel müdürlükte “Uzman” pozisyonunda çalışanlara verildi. Bir yılda yaklaşık 30 gruba, 60 gün, 480 saat eğitim verildi.
  • İkinci yıl, kurumun akademisi tarafından, eğitim teması “Değişim Yönetimi” olarak belirlendi.
  • Akademi tarafında yapılan, değişim öncesi, sırası, sonrası çalışanlar üzerindeki etkisi vb. bilgilerin yer aldığı anket sonuçları PDR International proje ekipleri ile paylaşıldı.
  • Anket sonuçları ve çalışanlarla yapılan focus grup çalışmaları neticesinde çıkan veriler karşılaştırıldı. Değişim süreçlerindeki kilit noktalar belirlendi ve eğitim içerikleri buna göre dizayn edildi. O yıl yaklaşık 32 grup, 64 gün, 512 saat eğitim verildi.
  • Üçüncü yıl, kurumun akademisi tarafından, eğitim teması “Yaratıcılık” olarak belirlendi.
  • Kurumun çalışanlardan “yaratıcı düşünme” konusunda beklentileri alındı. İş süreçlerinde yaratıcı olmalarını tetikleyebilecek enstrümanların neler olduğu ve kurumun bu noktadaki beklentileri alındı. Çalışanlarla yapılan saha çalışması sonucunda da içerik hazırlandı ve eğitimler planlandı. O yıl yaklaşık 30 gruba, 60 gün, 480 saat eğitim verildi.
  • Dördüncü yıl, kurumun akademisi tarafından, eğitim teması “Müşteri Odaklılık” olarak belirlendi. Akademi tarafından yapılan anket sonuçları PDR International proje ekibi ve eğitmenleri ile paylaşıldı. Bu doğrultuda yapılan içerik çalışması ile yaklaşık 20 gruba, 40 gün, 320 saat eğitim verildi.
  • Her projede, konsept doğrultusunda, verilen eğitim programına göre eğitim raporları hazırlandı ve kurum yetkilileri ile paylaşıldı.

Performans Gelişimi kapsamındaki eğitim başlıkları ile ilgili bilgi almak için http://www.pdrinternational.com.tr/pages?name=performance-development linkini tıklayabilirsiniz.