Yönetici Geliştirme Projesi

Müşterimiz, Türkiye'de banka sigortacılığının lideri, risk değerlendirme uzmanı, uluslararası bir sigorta şirketidir. Avrupa'nın 8 ülkesinde 22.000 çalışanıyla faaliyet gösteren dünyanın en büyük sigorta ortaklıklarından Achmea'nın üyesi olup hayat sigortacılığı dışında sigortacılığın tüm branşlarında faaliyet göstermektedir. Sektöründe ilk 9 şirket arasında yer alan müşterimizin 2011 yılı Pazar payı % 5,06'dır. PDR Group 2010 ve 2011 yılları boyunca birlikte çalıştığı kurum ile "Yönetmenlerin Gelişim Projesini" hayata geçirdi. Müşterimiz 2 yıl sürecek olan Yönetmenlerin Gelişim Projesi'nde PDR International'ı çözüm ortağı olarak seçti.

Proje Bilgisi

  • Her bir katılımcı için; "Duygusal Zeka Ölçümleme Anketi” 360 derece olarak gerçekleştirildi. Rapor sonuçları üzerinden birebir geribildirim aldığı seanslar sonrasında kişisel gelişim formları birlikte doldurularak hazırlandı.

  • Bu analizlerin sonucunda oluşturulan program içeriklerinin her biri ölçümleme sonuçlarına ve gelişmesi gereken alanlara odaklandı.

  • Programların ardından her yönetmenin kendi gelişim planı doğrultusunda aksiyon takip planlarının gerçekleştirilmesi ve hayata geçmesini desteklemek için takip günleri düzenlendi.

  • Eğitim sonrasında 3-4 kişilik küçük gruplar ile gerçekleşen bu aksiyon takip günleri sırasında paylaşılanların beceriye ve projeye dönüşmesi sağlandı.
  • Proje başında, ortasında ve sonunda tüm orta ve üst kademe yöneticiler ile toplu ve birebir toplantılar yapıldı. Projenin ilerleyişi ve kendilerine bağlı yönetmenlerin gelişimi konusunda net bilgi ve öneriler paylaşıldı.
  • Proje; senenin sonunda "Duygusal Zeka Ölçümleme Anketi” ve birebir geribildirim toplantıları ile başarıyla tamamlandı.

Liderlik Gelişimi kapsamındaki eğitimlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için http://www.pdrinternational.com.tr/pages?name=leadership-development linkini tıklayınız.