Duygusal Zekâ Ölçümleme Anketi

Duygusal Zeka Ölçümleme Anketi, bireylerin “Duygusal Zekâsını (Emotional Intelligence-EI) kendisi, yöneticisi, bağlı çalışanları ve çalışma arkadaşlarından oluşan 4 farklı perspektiften ölçmek ve geliştirmek için tasarlanmıştır.

Duygusal Zeka Ölçümleme Anketi, "çok yönlü bir zekâ" göstergesidir. Duygusal Zeka’nın 5 alanında sahip olduğunuz güçlü ve gelişmeye açık yönlerinizi ortaya koyarak, temel becerilerinizi keşfetmenize ve anlamanıza yardımcı olabilir.

Duygusal Zeka Ölçümleme Anketi Neyi Ölçümler?

Duygusal Zeka Ölçümleme Anketi, Duygusal Zeka’nın beş alanında söz konusu becerileri keşfetmek ve geliştirmek isteyen herkes için açık, anlaşılması ve uygulaması kolay bir yapıda sunulmuştur.

Kişisel Kapasite Kendinizi yönetme yeteneğiniz:

     1) Kendinizi Tanımak (Kişisel Farkındalık)

     2) Kendinizi Yönetmek (Kişişel Yönetim)

     3) Kendinizi Motive Etmek (Kişisel Motivasyon)

Kişilerarası Kapasite İlişkileri yönetme yeteneğiniz:

     4) Başkalarının Duygularını Anlamak (Sosyal Farkındalık)

     5) İlişkileri Yönetmek (Sosyal Beceriler)

Bu takım değerlendirmesine dayanan bir raporlamadır ve elde edilen bulgular,  takım üyelerinden sağlanan cevaplara dayanır.

Katılımcı İçin Yarattığı Değer:        

Duygusal Zekâ yetkinliği özel ve iş yaşamımızda başarıya giden yolda bizi destekler. Ve ayrıca Duygusal Zekâ diğer zekâ formlarından farklı olarak yaşam boyu geliştirebileceğimiz bir zekâ türüdür.

Takımlar Ve Kurumlar İçin Yarattığı Değer:                 

Duygusal Zekâsı yüksek organizasyonlar daha yetkin çalışanları kendilerine çekebilirler. Kurumların iş sonuçları, gelişimleri ve hatta yaşamlarını sürdürmeleri büyük ölçüde en yetkin çalışanları bünyelerine katabilmelerine, iyi çalışanı ellerinde tutabilmelerine ve çalışanlarına en iyisini yapabilmeleri için ilham verebilmelerine bağlıdır.

Nasıl Yapılır?

Bu değerlendirme, hem değerlendirilen birey hem de geribildirim sağlayan dört grup için bir online anket olarak yapılmaktadır. Sonuçlar kişinin ve diğer değerlendiren kişilerin geri bildirimlerine genel bir bakış ile kendi ve diğerlerinin cevaplarının detaylandırılmış bir analizinden oluşan profil özetini içeren bir raporun kolaylıkla yorumlanmasını sağlamak amacıyla birleştirilmiştir. Bu değerlendirmeye katılımcı olabilmek için, uygulama için katılımcı olarak belirlenmiş kişilere özel bir kullanıcı ve şifre bilgileri e-posta aracılıyla gönderilmektedir. PDR International proje yöneticisi araçların uygulanmasını kolaylaştıracak ayrıntıların sağlanmasına yardımcı olur.

Ne Zaman Yapılır?

Duygusal Zeka Anketi, birey düzeyinde Duygusal Zekâ konusunda farkındalığı arttırmak ve gelişim alanlarını belirlemek amacıyla eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde kullanılan bir araçtır. 

  • Her bir bireyin anketi tamamlaması için 30 dakika ayrılması önerilir.
  • Ücretlendirme:  İstek üzerine verilir.