Ali Emre
Yönetim Kurulu Başkanı, PDR Group

Ali Emre, Arthur Andersen Türkiye ve NCR Türkiye’de çalıştıktan sonra 1989 yılında PDR Group’u kurdu. Başlangıçta TMI a/s lisansörü olarak kurulan grup daha sonra Ali Emre tarafından Türkiye’nin lider eğitim ve danışmanlık firması ve kendi alanında bir ilk olarak konumlandırıldı.

PDR Group, stratejik ortaklıklar ile organik olarak, Türkiye içinde ve dışında satın alma ve birleşmeler yolu ile inorganik olarak büyüdü ve bazı değişimler ve eklemeler sonrası, her biri kendi alanında eğitim ve danışmanlık faaliyetleri yürüten sinerjik şirketler olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Ali Emre, farklı firmaların danışma kurullarında görev yapıyor, işini büyütme ve bir üst seviyeye çıkarma amacında olan paydaşlar ile yaptığı çalışmalarda, büyümeye, verimliliği artırmaya ve rekabet avantajı konularına odaklanarak, kurumlara sonuçlara ulaşma konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Ali Emre, müşterilerin büyümelerini aksatan dönüm noktalarının ve yapay engellerin yönetilmesindeki ustalığını ve becerisini danışmanlık yaptığı kurumlara sunmaktadır.

Ali Emre, 2010’da PDR Group’taki aktif liderlik görevini devretti ve sorumluluklarına Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam ediyor.

Evli ve iki çocuk babası olan Ali Emre, aynı zamanda “MBÖ / Management by Öylesine” isimli iş kitabının da yazarı.


Ayşegül Drahşan
Genel Müdür, PDR International / PDR Group Genel Koordinatörü

Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden onur ödülü ile mezun olduktan sonra önce Türkiye’nin önde gelen reklam şirketlerinde çalıştı. 2005-2009 yılları arasında FED Training& Consulting’de Satış Yöneticisi olarak görev yaptı.

Ayşegül Drahşan, PDR Group’a 2009 yılında Satış Müdürü olarak katıldı ve görevi sırasında 2010'da "Emerging Young Talent of the Year” ve 2011'de Hyundai Satış Akademisi Projesi ile “Initiative of the Year” ödüllerini kazandı ve 2013 yılında Genel Müdür Yardımcısı görevine getirildi.

2015 yılında PDR Group’un temsil ettiği TMI Türkiye’ye Genel Müdür olarak atanan Drahşan, 2016 yılında Renault Türkiye ile gerçekleştirilen R-Touch Attitude, “Mükemmel Müşteri Memnuniyeti” projesi ile “Business Developer of the Year” ödülünü aldı. 2017 yılında, Adler International Learning’den ICF onaylı Profesyonel Koçluk ve 2020 yılında da İleri Seviye Koçluk programlarını tamamladı. Kurumlara eğitim ve danışmanlık süreçlerinde destek olan ve aynı zamanda bireysel ve kurumsal koçluk çalışmalarına devam eden Ayşegül Drahşan, 2015 yılından itibaren PDR International Genel Müdürlüğünü ve 2019 yılı Ekim ayından itibaren PDR Group Genel Koordinatörlüğünü sürdürerek PDR Group şirketleri arasında sinerjiyi geliştirmek için sorumluluk almaktadır.

Ayşegül Drahşan, 2005 yılından beri Türkiye’deki ve Dünya’daki şirketlerin kurumsal eğitim süreçlerinin planlanmasına, yetkinlik bazlı eğitim ihtiyaç analizlerinin yapılmasına, eğitim yatırımlarının geri dönüşlerinin hesaplanmasına destek olmaktadır. Kurumlara, Kurumsal Eğitim Süreçleri Yönetimi, Eğitim Yatırımlarının Geri Dönüşünü Hesaplama (ROİ) eğitimleri vermekte, bireysel koçluk ve mentorluk hizmetlerini devam ettirmektedir.

Ayşegül Drahşan, evli, bir çocuk annesi “Bize Bir Eğitim Lazım” kitabının yazarı ve SHIFT! kitabının ortak yazarlarından biridir.


Nurdan Gülay
Genel Müdür Yardımcısı - PDR International

Nurdan Gülay, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Türkiye’nin önde gelen firmalarında; reklam, halkla ilişkiler ve eğitim alanlarında yönetici olarak çalıştı.

Kariyerine Çelebi Havacılık Holding’de Anlaşmalar ve Pazarlama Departmanı Müdür Yardımcısı olarak devam etti ve görevi sırasında ulusal ve uluslararası havayollarının, yer, yolcu ve yakıt hizmetlerinin satış, pazarlama ve koordinasyonunu yönetti.

Nurdan, 1997 yılında PDR Group’a katıldı ve o zamandan bu yana çok sayıda büyük projeyi yönetti. PDR International’daki görevlerinin arasında; eğitim ihtiyaç analizlerinin planlanması ve yapılması, kurumlar için gereksinim ve beklentilere uygun gelişim projelerinin tasarlanması ve sunulması, büyük müşterilerin yönetimi, eğitim danışmanlarının yönetimi ve gelişimi, müşteri ilişkileri, yeni projelerin geliştirilmesi ve pazarlama aktivitelerinin yönetilmesi sayılabilir.

Nurdan, PDR Group’un 2015 yılında temsilciliğini yaptığı TMI Türkiye’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevindeyken 45 ülkeyi kapsayan network içinde “Business Developer of the Year” ve “Collaborative Projects Development Awards” ödüllerini aldı.

Nurdan, bugün PDR International’da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya ve PDR Group'un uluslararası projelerinde önemli sorumluluklar almaya devam ediyor.