PDR International olarak, 4500’ün üzerinde şirketin, 730.000’den fazla çalışanına, 84.000 günün üzerinde eğitim ve danışmanlık hizmeti vermenin gurunu yaşıyoruz.

“Kendini iyi hisseden insanlar, iyi sonuçlar üretir” felsefesi ile Türkiye’yi tanıştıran kurum olarak “iyi sonuçlar üreten insanlar, kendilerini daha iyi hissederler” döngüsünü ve bunun ne anlama geldiğini çok iyi biliyor ve bunun hakkını vermeye çalışıyoruz.

Klasik bir kalıp olan “Önce Müşteri” yerine Önce İnsan diyerek Türkiye’yi bambaşka bir kavramla biz tanıştırdık. Bu nedenle, 1989’dan beri “bir şirketten daha öte bir anlam” taşıdığımızın bilinciyle ve şu değerlerle hareket ediyoruz:

İnsan

“İnsan odaklı” olmanın anlamını kurulduğumuz ilk andan itibaren sadece bilmekle kalmadık, geçen çeyrek asrın her anında çalışanlarımızla, iş ortaklarımızla ve müşterilerimizle olan ilişkilerimizde bu değerin hakkını vererek yaşadık ve bunu onlara yaşattık. İş hayatında önce kendine saygılı insanlar olmak gerektiğini, bu olmadan daha verimli ve daha kaliteli bir iş ve özel hayat dengesi kuramayacaklarını, onların bu bilinçle yaşayan bireyler olmaları konusunda bir ayna tutmaktayız ve bizimle iş yapanların da kendilerine ayna tutabilmelerini sağlıyoruz.

Bilgi

Kurulduğumuzda bilmediğimiz bir konunun temsilcilik anlaşması yaptığımız zaman, sadece bilgi ve tecrübenin önemini değil, bu bilgi ve tecrübenin herkesin anlayabileceği şekilde aktarıldığında sonuç alınabileceğini anladık. O zamandan beri bilgi ve tecrübe bizim için kutsaldır. Yaratılan bilgi birikimine, bunu yaratan insanlara, onların haklarına saygı duyar; sahip çıkarız. İş yaptığımız her parti ile olan ilişkilerimizde bunu esas kabul eder, onların da bu şekilde hareket etmesini bekleriz.

Sürekli Öğrenme ve Yaratıcılık

Bilmediklerimizi dünyanın en iyisinden öğrenmeyi ve bunu müşterilerimizle paylaşmayı kendimize görev edindik. Bu yüzden dünyada kabul görmüş pek çok yeni uygulamayı Türkiye’ye getirdik ve müşterilerimizle tanıştırdık. Edindiğimiz bilgi ve birikime olan güvenimizle, Türkiye dışında da faaliyet gösteren bir firma olmaya karar verdik. Bu sayede çok daha farklı yeniliklerle tanışıyoruz ve sizleri de tanıştırmaya devam edeceğiz.

Girişimcilik

Girişimcilik ruhunun bireylerin, şirketlerin ve ülkelerin kalkınmasındaki esas güç olduğunu biliyoruz. Girişimciliğin risk almak olduğunu, her girişimin mutlaka başarılı olması gerektiği gibi bir kuralın olmadığını bilir, başarısızlıklarımız en önemli kazanç olarak sayar, bir sonraki girişimimizin başarılı olması için çalışırız. Bu nedenle, sadece başarılarımızla değil, başarısızlıklarımızla da övünür, bunların tamamının bizi temsil ettiğine inanırız.

Sosyal Sorumluluk

Türkiye’de insanın değişimine ve gelişimine dair her projede olduk, olmaya çalıştık, olmak istiyoruz. Elimizde tuttuğumuz bilgi birikiminin bu konuda ne kadar değerli olduğunun bilinciyle bu zamana kadar en büyük değişim projelerini bizzat geliştirdik, sponsorlar aracılığı ile gerçekleştirmeye çalıştık. Türk polisinden öğretmenlerine kadar toplumla çeşitli şekillerde ilişkide bulunan tüm meslek gruplarına yönelik geliştirdiğimiz büyük projelerde müşterilerimizin sponsor olmasını sağladık.