PDR International 2018 Proje Ödüllerini Kazanan Kurumlar:

2018 Liderlik Gelişimi Kilit Alan Proje Ödülü: Bilkent Holding

Bilkent Holding, bünyesinde görev yapan tüm yönetici ve liderlerin gelişimi için kapsamlı bir proje geliştirdi. Liderlik yetkinlikleri envanteri ile başlayan proje yönetim takımının birebir geribildirim ve koçluk seansları ile ilerledi. 4 modül olarak tasarlanan eğitim ve gelişim projesinin başında yapılan analiz ve ölçümleme adımlarından sonra, hedefleri destekleyecek şekilde program içerikleri gelişim alanlarına göre yeniden yapılandırıldı. Her modül arasında ara ödevler ve birebir geri bildirimlerle paylaşılanların işe aktarımı takip edildi ve beceri gelişimi desteklendi.


2018 Markalaşmış Kurum Kültürü Kilit Alan Proje Ödülü: HD Holding

Markalaşmış Kurum Kültürü ödülü her sene firmanın kurum kültürünü yönetici seviyesinden başlayarak çalışanlarına kadar yaygınlaştıran ve kurum kültürünü her seviye çalışanda içselleştirmeyi hedefleyen firmalara veriliyor. Türkiye’nin en büyük yerli restoran zincirine sahip bir marka olan HD Holding ile 2017 Şubat ayında başlayan eğitim gelişim yolculuğu markanın kurum kültürünü tüm yöneticilerden başlayarak çalışan seviyesine doğru genişletmek üzere tasarlandı. 2018 yılında kurum kültürünün çalışan ve yöneticiler tarafından içselleştirilip ekibe yeni katılacak çalışanların aynı gelişimi gösterebilmesi ve ortak kurum dili oluşturulması açısından eğitimin lisans devri yapıldı. Proje İç eğitmenlerin gerçekleştirdiği eğitim programı ile devam etmektedir.


2018 Performans Gelişimi Kilit Alan Proje Ödülü: Puma

Puma; dünyanın en büyük spor giyim markalarından biri olarak günlük giyim, koşu, antrenman, futbolda performans ve sokak şıklığını bir araya getiren özel tasarımları ile dikkat çekiyor. Puma’da yürütülen Performans Kategorisi projesi; yönetici, yönetici adayları, merkez ofis çalışanları, mağaza yöneticileri ve çalışanlarına yönelik olarak geliştirildi. Projenin amacı; çalışanların performansını kurumun belirlemiş olduğu hedef seviyeye çekebilmekti. İlk çalışmaları 2017 yılı Ocak ayında başlayan projede kapsamlı ön çalışma ve araştırmalar yapıldı, yönetici ve çalışanlar ile ayrı ayrı ve birlikte odak grup çalışmalarına ek olarak envanterler uygulandı. Her grubun beklenti ve ihtiyaçlarına en uygun gelişim araçları, eğitimler ve takip süreçleri planlandı ve proje takımları oluşturularak hayata geçirildi. Gelişim süreci; geribildirim seansları ve interaktif atölye çalışmaları ile desteklendi.


2018 Hizmet Kültürü Gelişimi Kilit Alan Proje Ödülü: Ford Otosan

Ford Otosan; “sen” varsan güç “biz”im diyen otomotiv sektörünün güçlü oyuncusudur. Ford Otosan projesinde amaç müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılamak ve açmak olarak belirlendi. Yapılan kapsamlı ihtiyaç analizi çalışmaları sırasında: Müşteri beklenti araştırmaları incelendi, ihtiyaç analizi yapıldı ve danışmanlık ve eğitim süreçleri ile yaratılmak istenen değerler üzerinde çalışıldı. Tüm çalışmalar analiz edildi. Projenin hedefi; her bir katılımcıda ve tüm satış sonrası servis teşkilatında “tutum ve davranışların pozitif yönde değişmesi ve müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılanması ve aşılması” olarak netleştirildi. Türkiye çapında tüm bayii ve yetkili servis çalışanları bu proje kapsamında 7 ayrı eğitim başlığında 10 gün eğitim aldı ve toplamda 8841 gün eğitim gerçekleştirildi. Hizmet gelişimine odaklanan proje öncesi ve sonrasındaki ölçümlemelere göre müşteri şikâyet oranlarında %18,3 oranında bir düşüş saptandı.


2018 Yaşayarak Öğrenme Kültürü Kilit Alan Proje Ödülü: Tarsim

Tarsim; ülkemizin tarımsal üretim yapılan her yöresine, tarımı yapılan her ürüne mümkün olan en geniş kapsamlı sigorta güvencesini sağlayabilen çiftçimizin güvenini kazanmış bir kurumdur. Proje öncesinde kurum insan kaynakları, eğitim departmanı ve bölge müdürleri ile proje ihtiyaç analizi toplantısı gerçekleştirilmiş, verilmek istenen mesajlar ve proje çıktıları belirlenmiştir. 2400 sigorta eksperine kurum tarafından yapılan gamification (oyunlaştırma) analizi sonrasında projeye katılımcı sayısı 1200 kişi olarak belirlenmiştir. Yaşayarak Öğrenme projesinin hedef kitlesi olan Eksperlerin farkındalık ve beceri düzeylerini destekleyecek oyunlar ile kuruma özel tasarlanan yaşayarak öğrenme projesinde 14 danışman görev almıştır. Proje sonrasında 1200 kişiye online eğitim değerlendirmesi yapılarak önümüzdeki dönemin yol haritası çıkarılmıştır. Tarsim bu proje sırasında iç eğitimcilerine Eğiticinin Eğitimi aldırmış ve iç eğitimcilerinin de katkısı ile öğrenme kültürünü de desteklemeye devam etmektedir.


2018 Jüri Özel Ödülü: Dap Holding

DAP Yapı; “bir zincir, en zayıf halkası kadar güçlüdür” sözünden hareket ederek, organizasyonun belli bir vadede insan kaynağından, iş yapış süreçlerine, görev tanımlarından mekanların işlevselliğine, müşteri memnuniyetinin sağlanmasından, eğitim projelerine kadar tüm süreçleri kapsayacak bir kurum kültürü projesini gerçekleştirdi. İstanbul içi ve dışındaki tüm şantiyeleri de kapsayacak şekilde planlanan ve yürütülen proje kapsamında, liderlik gelişimi, performans gelişimi ve yaşayarak öğrenme kültürüne odaklandılar. Projenin çıktıları arasında; süreçlerdeki iyileştirmeler, çalışan motivasyonun ve iyileştirme önerilerinin artışı dikkat çeken noktalar oldu.