Nesligül Leskay Yumuk

Satış Müdürü, PDR International

Boğaziçi Üniversitesi Orta Kademe Yöneticilik ve Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına, Hisar Eğitim Vakfı Kemerköy Okulları’nın kurucu ekibinde, Öğrenci İşleri Sorumlusu olarak başladı. Ardından, start-up olarak, Koç Kültür Sanat ve Tanıtım A.Ş. ve Suna & İnan Kıraç Vakfı Kültür Sanat İşletmesi’ne bağlı Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde devam etti. Warner Bros. Consumer Products Türkiye Ofisinde Perakende alanında Pazarlama Yöneticiliği yaptı. Kurumsal eğitim sektörüne ilk adımı, 2010 yılında, Sinerji Eğitim Yönetim ve Danışmanlık’ta Satış ve Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak attı.

2013 yılında PDR Group’a katıldı. Grup şirketlerinden PDR International’da Kurumsal Eğitimlerden Sorumlu Satış Müdürü olarak çalışmaktadır. Kurumsal eğitim ihtiyaçlarının analizi ve projelendirilmesi, kurumsal eğitimlerin digital içeriklerinin hazırlanarak platformlara aktarılması, farklı kademelerdeki yöneticilere yönelik Liderlik programlarının tasarlanması, Satış ve Pazarlama ekipleri için akademi kurulması, kurum içi eğitmen yetiştirme programlarının kurgulanması, kurum içi koşluk ve koçluk ekseninde yer alan eğitim programlarının tasarlanması, kuruma özel uçtan uca yetkinlik geliştirme konularında proje bazlı çalışmalarını sürdürmektedir.

PDR International’ın her yıl gerçekleştirdiği “Proje Ödülleri” kapsamında, yönettiği eğitim projelerinden, Atasun Optik – “Mağaza Yöneticileri Geliştirme ve Potansiyel Mağaza Yöneticileri Yetiştirme” projesi ile - “2016 Yılı Jüri Özel Ödülü”, Enerya Enerji A.Ş. – “Genel Müdürlük ve Saha Ekipleri Kurum Kültürü Oluşturma ve Yaygınlaştırma” projesi ile - “2017 Markalaşmış Kurum Kültürü”, HD Holding – “Restoran Müdürü Yetiştirme ve Geliştirme Programı ve Know-How Devri” projesi ile - “2018 Markalaşmış Kurum Kültürü”, Enerya Enerji A.Ş. – “Lider Yetiştirme ve Koçluk Becerilerini Geliştirme” projesi ile - “2019 Yılı En İyi Proje Ödülü, “Allianz Akademi” ile hibrit modelde gerçekleştirdiği – “Hayata Ait Programlar” projesi ile “2020 Yılı Performans Gelişimi Kategorisi” ödüllerini aldı.

PDR Coaching and Mentoring Academy’nin 2. Dönem Mezunlarındadır. Hali hazırda, üniversite öğrencileri ve iş hayatının genç profesyonellerinden danışanları ile birebir koçluk çalışmalarını yürütmektedir. Farklı sektörde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası şirketlerle eğitim ve gelişimi projelerine devam etmekte olan Nesligül evli ve 1 kız çocuğu annesidir.


Bahar Akşahin 

Satış Müdürü, PDR International

İş Hayatına otomotiv sektöründe satış danışmanı olarak başlayan Bahar Akşahin, 2008 yılında United Eğitim ve Danışmanlık firmasında proje koordinatörü olarak eğitim sektörüne geçti. Kurumların hedef ve stratejilerinin hayata geçmesiyle ilgili öğrenim programlarının analizlerinin yapılması, kurum için gelişim projelerinin tasarlanması ve planlanması, büyük müşterilerin yönetimi, eğitim danışmanlarının yönetimi ve gelişimi, yeni projelerin geliştirilmesi ve pazarlama aktivitelerinin yönetilmesi kısmında aktif görev aldı. 2011 yılında Satış Müdürlüğüne terfi etti.

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinde okuyan Akşahin, Boğaziçi üniversitesinin düzenlediği “School of Smart Managers” programını tamamlamıştır. 2020 yılı Ocak ayında PDR Group’a katılan Bahar, bugün PDR International’da Kurumsal Eğitimlerden Sorumlu Satış Müdürü olarak çalışmaya ve PDR Group'un projelerinde sorumluluk almaya devam etmektedir.

 


Mistenur Ersöz Koçak

Operasyonel Mükemmellik Yöneticisi, PDR International

Mistenur Ersöz Koçak, Trakya Üniversitesi Reklam & Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldu. Mağazacılık sektöründe satış, ön muhasebe ve müşteri ilişkileri bölümlerinde çalıştı. Yapmış olduğu çalışmalar arasında; Algida Magnum Story ve Pınar Süt Story Board Reklam Çalışması, Yeşil Pazarlama Bitirme Tezi ve Turizm Haftası İle İlgili Afiş Çalışması (1.’lik ödülü) yer almaktadır.

Mistenur Ersöz, 2008 yılında PDR Group’a katıldı.

Mistenur’un şu anki görevleri arasında, temsil edilen know-howların ve sektöründe uzman kurumsal eğitim kuruluşlarının seminerlerinin düzenlenmesi, satış ve organizasyonunun yürütülmesi, firmalardan kuruma özel olarak gelen taleplerin karşılanması, eğitim danışmanlarının organizasyonu ve pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi sayılabilir.

Mistenur, PDR International çalışanları arasından 2010 yılında “Takımdaşlık Ödülü”nü, 2015 ve 2016 yıllarında ise üst üste “Çift Poşetçi Ödülü”nü almıştır.

Mistenur, PDR International bünyesinde Operasyonel Mükemmelik Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmektedir.


Sinem Pancaroğlu

Satış Yöneticisi, PDR International ve PDR Open Platform

Sinem Pancaroğlu, Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.Fakültesi Örgün eğitim Ekonomi Bölümünü bitirdikten sonra S.B.E. İşletme Yönetimi (MBA) okumuştur.

Sinem, kariyerine Dışbank’da Ticari Bankacılık bölümünde başlamıştır. FortisBank’da çalıştıktan sonra kendi şirketini kurarak girişimcilik yapmış ve 2014 yılında PDR Group’a katılmıştır.

Sinem’in şu anki görevleri arasında, temsil edilen know-howların ve sektöründe uzman şirketlerin çalışanlarına özel genel katılıma açık seminerlerinin düzenlenmesi ve kuruma özel eğitimlerin satış ve organizasyonunun yürütülmesi, firmalardan ve bireylerden gelen eğitim taleplerinin karşılanması, eğitim danışmanlarının organizasyonu ve pazarlama aktivitelerinin yapılması sayılabilir.

Sinem, PDR Group çalışanları arasından 2015 yılında “Takımdaşlık Ödülü”nü, ve 2017 yılında “Çift Poşetçi Ödülü”nü almıştır.

Sinem, PDR Group bünyesinde Kurumsal ve Genel Katılıma Açık eğitimlerden sorumlu Satış Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmektedir.


Eda Yavaş Demir

Eğitim ve Gelişim Yöneticisi, PDR International

Eda Yavaş Demir, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra reklam ve otomotiv sektöründe Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak çalıştı.

Kariyerine AEGON Emeklilik ve Hayat şirketinin satış bölümünde devam etti. En son Birim Yöneticisi olarak çalıştığı kurumda ekiplerinin satış hedefleri ve eğitiminden sorumlu oldu.

Eda, 2017 yılında PDR Group’a İş Geliştirme Uzmanı olarak katıldı. PDR International’daki görevleri arasında Eğitim içeriklerinin yenilenmesi, yeni öğrenme modellerinin araştırılması, LMS portalının yönetilmesi, Eğitim Danışmanları oryantasyonu ve gelişimi ve ISO süreçlerinin takibi sayılabilir.

Eda, TS ISO 16949 ve ISO 14001 Belgelerine sahiptir. Bugün PDR International’da Eğitim ve Gelişim Yöneticisi  olarak çalışmaya ve PDR Group’un projelerinde sorumluluklar almaya devam ediyor.


Gökhan Yalçınkaya

IT ve Raporlama Yönetmeni

Gökhan Yalçınkaya, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu.

2006 yılında Turkcell Çağrı Merkezinde Müşteri Temsilcisi olarak göreve başladı. Farklı Çağrı Merkezlerinde 5 yıl Yöneticilik yapan Gökhan, yöneticilik yaptığı dönemde Operasyonel akışlarının yanı sıra, kalite ve yetkinlik süreçlerinde iyileştirmelerde bulunmuştur.

2012 yılında PDR Group’a Kalite Uzmanı olarak katılan Gökhan aynı çatı altında görevine Proje ve Raporlama Yönetmeni olarak devam etmiştir. Rehber eğitmen olarak Sunuş Teknikleri ve Eğitimcinin Eğitimi seminerlerinde katılımcılarımızla doğrudan çalışma fırsatı bulmuştur. 

PDR Group çalışanları arasından 2016-2018 ve 2019 yıllarında “Takımdaşlık Ödülü ”nü alan Gökhan 2019 yılında yetkin olduğu bilgi işlem alanında IT ve Raporlama Yöneticisi olarak görevine devam etmektedir.

Gökhan evli ve bir çocuk babasıdır.


Yağmur Taşlıçukur

İş Geliştirme Uzman Yardımcısı, PDR International

Yağmur Taşlıçukur, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünü bölüm ikinciliği derecesiyle bitirip mezun olduktan sonra Türkiye’nin önde gelen firmalarında Satın Alma Görevlisi ve Proje Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Yağmur, 2017 yılında PDR Group’a katıldı. Sosyal medya ve web sitesi işleyişi, eğitim ve dokümantasyon sürecinin geliştirilmesinde ve satış süreçlerinde aktif olarak rol almaktadır.

Yağmur, bugün PDR International’da İş Geliştirme Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya devam ediyor.


Ece Bahar Takmaz

Muhasebe Uzmanı, PDR International

Ece Bahar, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden 2015 yılında ve Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünden ise 2019 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümüne devam etmektedir.

2015 yılında PDR Group’a katılan Ece Bahar'ın PDR Group’taki görevleri arasında muhasebe ve finans süreçlerinin takibi, uygulanması ve yönetilmesi sayılabilir.

Ece Bahar, PDR Group çalışanları arasından 2018 yılında ‘’Takımdaşlık’’ ödülünü almıştır. Bugün kariyerine halen PDR Group’ta Muhasebe Uzmanı olarak devam etmektedir.